Rowery

Jest 198 produktów.

Pokazano 1-24 z 198 pozycji

Rowery - sklep rowerowy

Rowery to doskonałe środki lokomocji. Można na nich przemierzyć niezliczoną ilość kilometrów, poznając bliższą i dalszą okolicę. To również świetny sposób na zastąpienie samochodu, komunikacji zbiorowej w celu dotarcia do pracy, na uczelnię, czy też do szkoły. Ich przewaga nad innymi środkami lokomocji wynika przede wszystkim z możliwości dbania o własne zdrowie. Napędzanie rowerów wymaga siły, która wprawia koła w ruch. Dzięki temu poprawiamy swoją sprawność fizyczną, a także pozytywnie wpływamy na organizm, np. na pracę serca.

Rowery damskie, rowery męskie, rowery dziecięce

W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje rowerów. Dlatego każdy użytkownik, bez względu na swój stopień zaawansowania, znajdzie odpowiedni model dla siebie. Posiadamy rowery przeznaczone dla amatorów, którzy będą z nich korzystać głównie w weekendy. Mamy również modele dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez przejechania kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrów jednośladem. Nasza oferta jest również w pełni dostosowana do sposobu podróżowania - dla miłośników jazdy po mieście mamy rowery miejskie, dla tych, którzy lubią wysoką prędkość mamy rowery szosowe, zaś dla fanów wygodnej jazdy mamy rowery turystyczne. Wszystkie dostępne są w różnych wariantach rozmiarów ram oraz kół.

Rowery górskie

Rowery górskie są przeznaczone dla użytkowników, którzy lubią pojeździć po trudniejszym terenie. Wszelkiego rodzaju leśne ścieżki, dróżki poza miastem, gdzie nie ma asfaltu, to dla tego rodzaju jednośladów najlepsze środowisko. Mają one odpowiednio wyprofilowaną ramę, aby podróż była pewna, bezpieczna, a zarazem w miarę komfortowa. Dopełnieniem są grubsze koła o agresywnym bieżniku. Dzięki nim można zachować przyczepność i nabierać prędkości w trudniejszych warunkach. Jak mowa o leśnych ścieżkach, to nie można pominąć zjazdów i podjazdów. Te z kolei można pokonywać dzięki dużej liczbie przełożeń. Co ważne, taka charakterystyka rowerów górskich (MTB) sprawdzi się również w miejskiej dżungli.

Rowery miejskie

Rowery miejskie idealnie nadają się, jak wskazuje nazwa, do miasta. Można na nich pokonywać asfaltowe drogi, jeżdżąc np. do pracy, na zakupy, czy też na spotkania ze znajomymi. Cechą charakterystyczną rowerów miejskich jest nisko opuszczona rama. Pozwala ona na wygodne wsiadanie i zsiadanie. Modele przeznaczone typowo do miasta wyróżniają się również szerokimi i bardzo wygodnymi siodełkami, a także kierownicą skierowaną ku rowerzyście. Taka konfiguracja pozwala na wygodne poruszanie się po mieście oraz zajęcie komfortowej pozycji. Podróżowanie rowerami miejskimi jest przyjemne, a zarazem bezpieczne - rowerzysta może stale obserwować otoczenie i podziwiać miejski krajobraz. Standardowym wyposażeniem rowerów miejskich są kołpaki. Uchronią one rowerzystę, a także sam jednoślad, przed brudem oraz wodą z kałuż. Częstym dodatkiem do rowerów miejskich są również koszyki montowane na kierownicy.

Rowery turystyczne

Rowery turystyczne to z kolei genialne konstrukcje do bardzo długich podróży. Zapewniają one maksimum komfortu podczas pokonywania dużej ilości kilometrów w trakcie jednej wycieczki. Rowery turystyczne z racji na układ ramy, wysoko uniesione siodełko oraz kierownicę pozwalają na zajęcie wygodnej pozycji. Rowerzysta dzięki temu nie jest narażony na ewentualny ból pleców, czy ramion. W przypadku modeli turystycznych na uwagę zasługuje ich wyposażenie. Do podstawowego można zaliczyć kołpaki, a także tylny bagażnik. Umożliwia on montaż sakw, które pomieszczą najpotrzebniejsze podczas podróży rzeczy. W wielu naszych propozycjach rowerów turystycznych znajduje się również zamontowane oświetlenie, co znacznie pomaga w podróżowaniu po zmroku, zwiększając przy tym poziom bezpieczeństwa użytkownika.

Rowery szosowe

Rowery szosowe to propozycja dla wszystkich fanów szybszej jazdy po asfalcie. Wysoko ustawione siodełko umożliwia zajęcie pochylonej pozycji za kierownicą. Wtedy zmniejsza się opór powietrza, co pozwala na uzyskiwanie większych prędkości. Rowery szosowe są lekkie, ponieważ pozbawiono ich dodatkowego osprzętu. Mają cienkie opony, aby opór toczenia był na odpowiednim poziomie. Elementem wyróżniającym rowery szosowe jest ich kierownica. Przypomina ona baranie rogi, stąd jej nazwa „baranek”.

Rowery elektryczne

W naszej ofercie znajdują się również rowery elektryczne. Zamontowane w nich silniki pozwalają na wspomaganie użytkowników w napędzaniu roweru. Wystarczy przekręcenie korbą, a silnik rozpoczyna swoją pracę. Dzięki takiemu rozwiązaniu rowerzysta mniej się męczy, a co za tym idzie, może pokonywać większe dystanse. W naszym sklepie dostępne są rowery elektryczne MTB (górskie), trekkingowe, crossowe, miejskie, a także turystyczne.

Rowery dziecięce

W sklepie PGBikes znajdują się również rowery dla dzieci. To modele przystosowane do różnych grup wiekowych, dzięki czemu zarówno małe dzieci, jak i nastolatkowie znajdą u nas jednoślady w pełni do nich dopasowane. Często są to konstrukcje zbliżone do rowerów dla dorosłych, a zatem wykorzystujące sprawdzone rozwiązania. W przypadku rowerów dla dzieci producenci kładą nacisk jednakowo na ich atrakcyjność, bogaty osprzęt, ale również bezpieczeństwo. Na takich jednośladach dzieci oraz młodzież, mogą pokonywać kilometry ze swoimi rodzicami, a także przyjaciółmi. Dzięki temu zadbają o swoje zdrowie i prawidłowy rozwój.

Sklep z rowerami

W naszej ofercie sklepu znajdują się rowery damskierowery męskie oraz rowery dziecięce