Rowery MTB

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-24 z 34 pozycji

Jazda w trudniejszym terenie? Sprawdź rower MTB

Rowery MTB to konstrukcje, które sprawdzą się na leśnych ścieżkach, górskich podjazdach, czyli wszędzie tam, gdzie występuje trudniejszy teren. To także rozwiązania dobre do jazdy po mieście.

Konstrukcja roweru MTB

Rowery górskie, które noszą również nazwę MTB, zbudowane są w taki sposób, aby dostarczać użytkownikowi maksymalnych wrażeń z jazdy terenowej oraz bezpieczeństwa. Do dyspozycji są modele, których ramy stworzone są z lekkiego aluminium, a także z cięższej stali. Zapewniają one odpowiednią zwrotność oraz wytrzymałość na rozmaite czynniki, czy to fizyczne, czy też atmosferyczne.

O komfortowe podróżowanie rowerem mtb zadba przedni amortyzator. Jego zadaniem jest sprawne wybieranie nierówności, po których porusza się użytkownik. Tym samym dba o nieprzenoszenie nadmiernych drgań na całą konstrukcję, a także rowerzystę. Często w takich jednośladach dostępny jest także amortyzator tylny.

Kierownica to istotny element każdego roweru. W przypadku górskiego jest ona prosta. Gripy umożliwiają wygodny, a zarazem pewny chwyt. Dzięki temu rowerzysta poczuje się bezpiecznie nawet w nieprzewidywalnych warunkach terenowych.

Bardzo ważną rolę w rowerach mtb odgrywają opony. Są one szerokie niż w przypadku modeli trekkingowych, czy też miejskich. Na uwagę zasługuje charakterystyczny agresywny bieżnik. Pozwala on na zachowanie maksymalnej przyczepności. Opony w rowerach górskich dostępne są w rozmiarach 26, 27.5, 29.

Charakterystyczne dla rowerów górskich są także przełożenia. Te są dopasowane do szybszej jazdy, jak i wolnej po trudniejszych drogach. Umożliwiają one również podjazdy, np. w lesie.

Gdzie jechać rowerem górskim

Posiadanie roweru mtb otwiera przed użytkownikiem wachlarz możliwości. Takim jednośladem można udać się do lasu i pokonywać zjazdy oraz podjazdy. Mało uczęszczane ścieżki? Dla roweru górskiego nie stanowią przeszkody.

Takim rowerem można poruszać się również po mieście. Z powodzeniem zastępują one modele typowo miejskie.