Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 9 999,00 zł

Producent

Producent

Rozmiar Kół

Rozmiar Kół

Dla kogo

Dla kogo

Jaki

Jaki

Rok produkcji

Rok produkcji

Ilość biegów

Ilość biegów

Amortyzator przód:

Amortyzator przód:

Amortyzator tył:

Amortyzator tył:

Rower elektryczny

Rower elektryczny

Rowery męskie szosowe

Aktywne filtry

Rowery męskie szosowe (rower szosowy męski)

Ogromną popularnością kiedyś cieszyły się również “kolarzówki”. To nic innego, jak rowery szosowe. Dziś rower szosowy męski jest synonimem szybkiej jazdy po asfaltowych drogach. 

Pierwszymi ich elementami, które rzucają się w oczy, są wygięta kierownica oraz wąskie opony. Wspomniana kierownica to tzw. “baranek”. Swoim wyglądem bowiem przypomina baranie rogi. Umożliwia ona zachowanie aerodynamicznej pozycji za kierownicą. 

W związku z tym, że rowery szosowe męskie wykorzystywane były w wyścigach, ich ramy są niezwykle lekkie. Połączenie pozycji za kierownicą, niskiej wagi oraz wąskich opon, pozwala nabierać dużych prędkości na asfalcie. 

Wśród rowerów szosowych można wyróżnić dodatkowo m.in. modele przełajowe oraz gravele

Jednoślady przełajowe różnią się od rowerów szosowych męskich przede wszystkim sposobem jazdy na nich. W tym przypadku ma być ona jednocześnie bardzo szybka i zwrotna. Służyć ma temu inna geometria. Poza tym w rowerach przełajowych znajdziemy trochę szersze opony niż w szosowych. W tym rodzaju jednośladów stosuje się hamulce tarczowe. 

Gravel to kolejny rodzaj roweru szosowego męskiego, który różni się od poprzednich geometrią. Przeznaczony jest do poruszania się po żwirowych drogach. Dlatego też jego opony są szersze niż w poprzednich dwóch wymienionych rodzajach. W większości modeli możemy spotkać ramę wykonaną ze stali lub aluminium. Często określa się gravele złotym środkiem, który sprawdzi się nawet w trakcie długich wycieczek. Jego konstrukcja pozwala na doposażenie go w bagażnik.