Rowery męskie crossowe

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Rowery męskie crossowe

Rowery męskie crossowe to idealne połączenie dwóch rodzajów jednośladów - górskich oraz trekkingowych. Użytkownicy doceniają te konstrukcje za możliwość poruszania się po terenie, który jest trochę bardziej skomplikowany niż drogi asfaltowe, a zarazem wygodę w trakcie pokonywania takich tras. 

Jednoślady crossowe zaliczane są, wspólnie z trekkingowymi, do rowerów turystycznych. Cechą wspólną tych modeli jest dostosowanie wszystkich elementów do zachowania możliwie największego komfortu podróżowania. Jednocześnie crossy są szybsze od swojego trekkingowego rodzeństwa. To dzięki zastosowaniu bardziej agresywnej geometrii. Na szybszą jazdę wpływa także właściwy dobór kół. Są one większe - 28-calowe. W porównaniu do rowerów górskich, które są typowymi egzemplarzami przewidzianymi do terenu, mają węższe opony. Tutaj spotkamy przeważnie koła o szerokości 38 - 44mm. Pozwala to na pokonywanie trudniejszego terenu, ale mniej skomplikowanego niż w przypadku MTB. 

W rowerach męskich crossowych spotkamy ramy wykonane z aluminium. Dzięki temu są one lekkie i bardziej zwrotne. Ponadto charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia, uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim złamania. Aluminiowe konstrukcje doskonale sprawdzają się w trakcie długiej eksploatacji. Sprawiają, że rowery crossowe przez wiele lat cieszą swoich właścicieli trwałą konstrukcją. 

Podobnie, jak modele trekkingowe, jednoślady crossowe są wszechstronne. Z powodzeniem można z nich korzystać, jeżdżąc po mieście, jak i poza nim, mierząc się z niezbyt trudnymi leśnymi, polnymi lub szutrowymi ścieżkami. Podróż rowerem crossowym gwarantuje pełnię bezpieczeństwa, ale także radość i frajdę z możliwości szybszego pokonywania kolejnych kilometrów, np. po bezdrożach. Co prawda są one pozbawione tak bogatego wyposażenia, jak w modelach trekkingowych, czyli błotników, bagażnika i oświetlenia, ale producenci zagwarantowali łatwy montaż takiego osprzętu. Brak takich elementów powoduje, że mamy do czynienia z bardzo lekkim rowerem. Z kolei właściwie skonstruowane przerzutki pozwalają na korzystanie z dużej rozpiętości przełożeń. 

Wszystkie oferowane przez nas rowery męskie crossowe to modele cieszące się ogromną popularnością wśród użytkowników. Większość z nich wyposażona jest w hamulce tarczowe oraz amortyzator z możliwością jego zablokowania, co pozwala lepiej pokonywać odcinki z asfaltową nawierzchnią. Jednoślady crossowe w naszym sklepie dostępne są dla mężczyzn o różnym wzroście, każdy z nich znajdzie odpowiedni model dla siebie.