Rowery trekkingowe

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-24 z 39 pozycji

Rowery trekkingowe – gotowe na rowerowe wyzwania  

Jesteś miłośnikiem wycieczek rowerowych oraz cenisz sobie połączenie funkcjonalności z wygodą? Podjąłeś więc decyzję o zakupie roweru turystycznego. Nadszedł więc moment, aby zawęzić wybór i spośród dostępnych w naszym internetowym sklepie rowerowym modeli, wybrać odpowiedni rower trekkingowy.  

Co to jest rower trekkingowy – rower na wycieczki za miasto  

Szukasz roweru, odpowiednio skonstruowanego pod kątem dodatkowego obciążenia — i jednocześnie gwarantującego wygodną jazdę nawet przez wiele godzin? Rower trekkingowy jest do tego stworzony.  

Turystyka rowerowa to dziedzina sportu, która obecnie coraz szybciej się rozwija. Z tego powodu w ofercie naszego internetowego sklepu rowerowego można znaleźć konkretne modele dopasowane do stylu jazdy. Nasz asortyment opiera się na markach wysokiej jakości – proponujemy niezawodne rowery trekkingowe Kross. Te jednoślady posiadają wysokiej klasy siodełko, ergonomiczne chwyty oraz lekkie opony.  Dzięki temu pokonasz nimi setki kilometrów z dużym obciążeniem. Dodatkowo specyfika elementów, z których składa się rower trekkingowy pozwala na długą jazdę bez awarii.  

Wygodny rower na wycieczki

Jazda na rowerze trekkingowym nie powinna być nastawiona na szybkość i wytrzymałość, a na długość przejechanego dystansu. Producenci tego typu jednośladów nadali im wszechstronne zastosowanie. Rowerzysta ma możliwość zarówno poruszania się nim do pracy, jak i na wycieczki długodystansowe – trwające nawet do kilkudziesięciu dni. W zależności od charakteru uprawianego sportu i potrzeb, rowerzysta powinien dopasować odpowiedni dla siebie rower trekkingowy. Szeroka gama produktów w naszym sklepie rowerowym sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Proponujemy rowery trekkingowe damskie i rowery trekkingowe męskie – odpowiednio zoptymalizowane.  

Rower trekkingowy został zbudowany tak, aby znosić duże obciążenia. Ze względu na swoje przeznaczenie — długodystansową jazdę w terenie — jest kompleksowo wyposażony. Większość potrzebnych elementów zamontowana jest fabrycznie – mowa tu o błotnikach, bagażniku, oświetleniu (najczęściej z dynamo) i nóżce. Są bardzo trwałe i solidne, więc bez problemu zniosą trudy każdej podróży.  

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze roweru trekkingowego?

Zarówno rower trekkingowy damski Kross, jak i rower trekkingowy męski Kross to jednoślady, przystosowane do jazdy w bardziej wymagających terenach. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego dla Ciebie roweru trekkingowego, kieruj się następującymi wytycznymi: 

  • rodzaj ramy – wykonana z różnych materiałów (stali, włókna węglowego, aluminium), ze względu na przeznaczenie roweru trekkingowego – musi być stabilna i zapewniać komfort jazdy, 
  • możliwość doboru dodatkowego wyposażenia — obecnie większość producentów oferuje rowery trekkingowe z kompletnym wyposażeniem — jednak warto zwrócić na to uwagę, 
  • wzrost rowerzysty, 
  • waga roweru — nie może być za ciężki, powinien być lżejszy od roweru miejskiego, zapewniając tym samym możliwość szybszej jazdy,  
  • odległość siodełka od pedałów — poza tym siodełko musi być wygodniejsze od tych — typowo sportowych — w końcu spędzisz na nim nawet kilka godzin,  
  • długość pokonywanych tras oraz rodzaj nawierzchni — dobry rower trekkingowy z amortyzatorem przednim, który skutecznie tłumi nierówności terenu, świetnie sprawdzi się w momencie konieczności zjechania z dróg nieutwardzonych. Co do długości pokonywanych tras – tu powraca kwestia dwóch ważnych elementów zapewniających komfort – zoptymalizowana geometria ramy oraz siodełko.