Siodła rowerowe

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Siodło rowerowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia roweru i jeden z najważniejszych punktów podparcia rowerzysty. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy wykazać się cierpliwością i przeanalizować jego walory funkcjonalne. Największym poziomem komfortu i bezpieczeństwa odznaczają się siodła turystyczne, do których dołączane są sprężyny. Ich niewątpliwą zaletą jest duża szerokość oraz miękka wyściółka – obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się siodła żelowe, które są niezwykle miękkie i plastyczne. Warto jednak pamiętać, że modele żelowe mogą być trudne w „obsłudze” – są bowiem bardzo płynne i mogą „przemieszczać ” się na zakrętach.
Siodła turystyczne nie sprawdzą się niestety do jazdy MTB i szosowej, gdzie kwestią kluczową jest szybkie przeniesienie punktu ciężkości. Siodła sportowe są zazwyczaj twardsze i lżejsze, dlatego aby zachować wysoki komfort użytkowania, konieczne jest wyposażenie się w wygodne spodnie z wkładką. Odpowiednio dobrane całkowicie zminimalizują ból powstały na skutek długiej jazdy terenowej.  

Siodła rowerowe

arrow Przydatne poradniki

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć