Części rowerowe

Jest 151 produktów.

Pokazano 1-24 z 151 pozycji

Części rowerowe

Części do rowerów

Każdy rowerzysta w pewnym momencie będzie potrzebować części do swojego jednośladu. Taka sytuacja może wynikać z konieczności przeprowadzenia niezbędnych napraw, ale też czynności przygotowawczych do sezonu lub chęci modyfikacji „dwóch kółek”. Części rowerowe pochodzące z pewnego źródła, to gwarancja jakości, dopasowania oraz szybkiej dostawy w przypadku zamówień online. Sprawne wszystkie elementy jednośladu wpływają na komfort podróżowania oraz bezpieczeństwo. Dlatego też warto zwracać uwagę na stan wszystkich komponentów, a w razie jego pogorszenia, kupić właściwe części do rowerów.

Dętki, koła, opony

Jednymi z najczęściej zużywających się elementów jednośladu są: koła, opony oraz dętki. Zdarza się, że ulegają one zniszczeniu w najmniej odpowiednim momencie. Wtedy uniemożliwiają korzystanie z jednośladu. Części rowerowe, jakimi są: dętkiopony oraz koła, dobierane są do charakterystyki roweru. Ważny jest zatem ich rozmiar oraz rodzaj jednośladu, do którego będą zamontowane. Przykładem mogą być opony, a także ich szerokość i rodzaj bieżnika. Inny model tej części do roweru będzie zastosowany w przypadku jednośladów górskich, inny też do modeli typowo miejskich.

Napęd

Chociaż można by poruszać się na rowerze, wyposażając je jedynie w koła (jak np. w modelach biegowych dla dzieci), to jednak lepiej, aby posiadały one sprawny napęd. Jeśli ulegnie on awarii, niezbędna może być wymiana jednej lub kilku części rowerowych, które wchodzą w jego skład. Do napędu zalicza się: kasety, wolnobiegi, łańcuchy, mechanizmy korbowe, wkłady suportu, przerzutki. Każda z tych części do roweru powinna być w pełni sprawna, aby poruszanie się jednośladem było możliwe i nie stanowiło trudności.

Hamulce

Poruszanie się jednośladem, to korzystanie z napędu, ale trzeba się też kiedyś zatrzymać. Niezbędny będzie więc układ hamulcowy. Części do roweru, które pomagają w jego zatrzymaniu to m.in.: klocki hamulcowe, linki, klamki. Warto co jakiś czas kontrolować ich sprawność, aby mieć pewność co do ich stanu. Od tych części rowerowych zależy bezpieczeństwo podczas poruszania się jednośladem. Ciężko bowiem przewidzieć sytuacje na drodze, które mogą wymusić konieczność nagłego zatrzymania się.

Pozostałe części rowerowe

Każdy jednoślad składa się nie tylko z wyżej wymienionych części rowerowych, ale również z ramy. To do niej montowane są pozostałe elementy wyposażenia. Ramy rowerowe dopasowane są do różnych rodzajów jednośladów. Ich geometria ma znaczenie dla komfortu podróżowania, a także stylu jazdy. Rama do roweru miejskiego znacznie się różni od tej, która można znaleźć się w modelach trekkingowych. O takie porównania można pokusić się w odniesieniu do każdego rodzaju jednośladu. Przy czym rama, jako jedna z najważniejszych części do roweru, powinna być nie tylko kompletna i pozbawiona uszkodzeń, ale także dobrana do wzrostu użytkownika.

Wśród części rowerowych można znaleźć również: chwyty kierownicy, siodła, rogi, kierownice, wsporniki do kierownic. Wszystkie te elementy pokazują, że budowa jednośladu nie musi być taka oczywista, jak to się może wydawać na pierwszy rzut oka. Części do rowerów jest wiele, a każda z nich powinna być w pełni sprawna. Dlatego też, do niektórych z nich powinno się stosować odpowiednie smary.

Części rowerowe w ofercie sklepu PGBikes

Oferta sklepu rowerowego PGBikes to nie tylko atrakcyjne rowery, ale również części do rowerów. Tym samym zapewniamy wsparcie serwisowe, a także możliwość przeprowadzania napraw we własnym zakresie. Dbamy o to, aby oferowane przez nas części rowerowe pochodziły od sprawdzonych producentów. Nikt przecież nie chce wielokrotnie naprawiać lub wymieniać tego samego elementu w swoim ulubionym jednośladzie. Wszystkie części rowerowe dostępne w naszym sklepie można kupić przez internet z dostawą pod same drzwi. Wysyłamy je kurierem, ale udostępniamy dla naszych klientów także możliwość dostarczenia zakupów do Paczkomatów Inpost oraz odbiór osobisty w sklepach stacjonarnych w Ciechanowie, Płońsku, Płocku i Włocławku. Za części rowerowe kupowane przez internet, można zapłacić przy odbiorze, jak i podczas składania zamówienia.

Oferujemy również pomoc w wyborze odpowiednich części do rowerów, które będą pasować do posiadanego jednośladu. Zachęcamy do kontaktu z nami!