Rowery Górskie

Jest 72 produktów.

Pokazano 1-24 z 72 pozycji

Rowery górskie / MTB

Rowery górskie są jednymi z najpopularniejszych konstrukcji. Przez wiele osób uważane są za modele uniwersalne. Oznacza to, że sprawdzą się w różnych, nawet najtrudniejszych warunkach. Głównym przeznaczeniem rowerów górskich są podróże po skomplikowanym terenie. Przykładem mogą być leśne drogi oraz polne ścieżki. Jednak takie jednoślady mogą służyć jako środek lokomocji również po mieście.

Jak zbudowane są rowery górskie?

Cechą charakterystyczną rowerów górskich jest ich rama. Jest ona zbudowana z lekkich, ale trwałych materiałów. Jej rozmiary są mniejsze niż w przypadku innych rodzajów rowerów. Dzięki temu modele górskie (MTB) mogą być zwinniejsze podczas zjazdów oraz podjazdów. Decydując się na rowery górskie, należy dopasować rozmiary ich ram do użytkownika. O tym, jak to zrobić, można przeczytać na naszym blogu: Jak dobrać odpowiedni rozmiar ramy rowerowej?

Opony i rozmiar kół w rowerach górskich MTB

Kolejnym elementem wyróżniającym rowery górskie są ich opony. W porównaniu do innych jednośladów są one szersze. Bardzo ważne w ich przypadku są bieżniki. Te muszą być głębokie, aby poruszanie się w trudnych warunkach mogło być możliwe. Szczególnie jazda po grząskim terenie. Rozmiary kół w oferowanych przez nas rowerach górskich to 26, 27, 27,5 oraz 29 cali. Wybór odpowiedniego wariantu jest bardzo ważny dla zachowania komfortu. To również czynnik wpływający na bezpieczeństwo rowerzysty. Dlatego podczas wyboru rozmiaru kół w rowerach górskich nasi pracownicy służą fachowym doradztwem.

Kierownice w rowerach MTB

Kierownice w rowerach górskich są proste. Dzięki temu są bardziej aerodynamiczne. To z kolei pozwala na uzyskiwanie większych prędkości podczas zjazdów. Takie kierownice są także lekkie. Nie obciążają dodatkowo jednośladu, co wpływa na zwrotność rowerów górskich. Bardzo ważne są gripy, które stosuje się na tego typu kierownicach. Producenci stosują przyjemny w dotyku materiał, jednocześnie poprawiający chwyt. To daje większą pewność podczas jazdy i zwiększa poziom kontroli nad jednośladem.

Amortyzatory w rowerach górskich

Rowery górskie wykorzystywane są głównie do jazdy po nierównej nawierzchni. Dlatego też stosuje się w nich przedni amortyzator. Zapewnia on skok na właściwym poziomie. Przekłada się to na zmniejszenie ilości drgań w trakcie jazdy. Dzięki temu, że nie są one przenoszone na kierownicę, podróż jest przyjemniejsza. Zwłaszcza dla rąk rowerzysty, które w przypadku sztywnego widelca mogą być narażone na liczne drgania, uniemożliwiające długie podróże. Jednak takie rozwiązanie również jest spotykane w rowerach górskich MTB, a konkretnie w modelach trailowych.

Liczba biegów w rowerach MTB

Duża ilość przełożeń jest jedną z podstawowych cech rowerów górskich MTB. Muszą one sprawdzać się w rozmaitych warunkach. Z tego też powodu przełożeń w takich modelach zawsze jest sporo. Pomagają one w pewnej i bezpiecznej jeździe.

Rodzaje rowerów górskich

Rowery górskie MTB świetnie się sprawdzają w trakcie weekendowych wypadów poza miasto. Podróżowanie po lesie, w otoczeniu przyrody, może dostarczać wielu pozytywnych wrażeń. Towarzyszy im adrenalina z uwagi na trudniejszą trasę do pokonania. Jest ona bogata w liczne nierówności, zjazdy oraz podjazdy. W związku z tym, że rowery górskie mogą być wykorzystywane w różnym terenie, podzielono je na kilka rodzajów, wśród których znajdują się:

  • Enduro - czyli konstrukcje wykorzystywane w najtrudniejszych warunkach. Pokonują one największe zjazdy i podjazdy. Wyróżniają się lekkością, a także pełnym zawieszeniem.
  • Trail - to odmiana rowerów górskich MTB wykorzystywana głównie w celach turystycznych.
  • MTB XC i MTB XC FULL - to jednoślady wyposażone w ramy o niskiej wadze oraz zróżnicowanej geometrii. Są one bardzo wytrzymałe. Rowerzyści wybierają je do startów w zawodach.
  • Downhill - czyli rowery górskie MTB przeznaczone głównie do pokonywania zjazdów.

Rowery elektryczne MTB

Coraz większą popularnością w naszym sklepie cieszą się rowery elektryczne MTB. To bliźniacze modele tradycyjnych jednośladów, jednak wzbogacone o silniki elektryczne, a także baterie. Są one rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą pokonywać jeszcze większe dystanse na swoich rowerach. Silniki elektryczne w takich modelach wspomagają pedałowanie oraz utrzymywanie prędkości. Wśród nich znajdują się m.in rowery elektryczne MTB Kross LEVEL BOOST, Kross Soil BOOST, Kross LEA Boost.

Rowery górskie MTB w sklepie PGBikes

W naszym sklepie znajdziesz rowery górskie MTB Kross Level, Kross Hexagon, a także innych renomowanych producentów, jak np. Trek Marlin. Sprzedajmy rowery górskie męskie, rowery górskie damskie, a także rowery górskie dziecięce. Większość modeli dostępna jest w wielu wariantach rozmiarów ram oraz kół. Dbamy o to, aby każdy rowerzysta znalazł w naszym sklepie jednoślad dopasowany do siebie. Podczas wyboru rowerów pomagamy w znalezieniu tego właściwego, a także dzielimy się wskazówkami, wynikającymi z naszego doświadczenia oraz wieloletniej obecności na rynku.

Rowery górskie MTB dostępne w naszym sklepie to sprawdzone i popularne modele. Możesz je obejrzeć i kupić w naszych punktach stacjonarnych, a także w sklepie internetowym.