Rowery Szosowe

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-24 z 28 pozycji

Rowery szosowe

Duża prędkość to domena rowerów szosowych. Są one przeznaczone do szybkiego pokonywania kolejnych kilometrów głównie po asfaltowych drogach, ale nie tylko. Rowery szosowe to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą wykręcać coraz lepsze czasy na danych odcinkach oraz poczuć dreszczyk emocji i adrenaliny.

Charakterystyka rowerów szosowych

Rowery szosowe wyróżniają się na tle innych jednośladów swoją niewielką wagą. Do budowy modeli szosowych wykorzystuje się ultralekkie materiały. Wszystko po to, aby rowerzysta mógł bez problemów osiągać wysokie prędkości w trakcie jazdy. Nic więc dziwnego, że rowery szosowe stanowiły podstawę w wielu liczących się wyścigach. Popularne kolarzówki zapisały się tym samym w historii sportu, jak i codziennego użytkowania.

Lekka rama w rowerach szosowych

Ramy rowerów szosowych wykonane są z materiałów, które zapewniają im lekkość. Podstawą w wielu modelach są ramy aluminiowe. Jednak w coraz większej ilości rowerów szosowych można spotkać również ramy carbonowe, jak np. w Kross VENTO. Bez względu na to, z jakiego materiału są one wykonane, ważne jest wybranie modelu we właściwym rozmiarze. Zbyt duża lub za mała rama w rowerach szosowych będzie powodować problemy w podróżowaniu oraz dyskomfort. W dodatku rowerzysta nie będzie mógł czuć się w pełni bezpiecznie. Dlatego wybierając rozmiar ramy rowerowej, niezbędne jest dokonanie kilku pomiarów - zarówno wzrostu, jak i długości kończyn. Przydatne będzie również sprawdzenie konkretnego modelu na żywo w sklepie. Jeśli jednak zakupy odbywają się przez internet, pomocna może być tabela z wymiarami oraz wsparcie naszych pracowników.

Cienkie opony w rowerach szosowych

Szybka jazda rowerami szosowymi możliwa jest nie tylko z uwagi na ich konstrukcję, czy zastosowane materiały. To także zasługa opon. Przede wszystkim są one duże - 28-calowe i cienkie. W dodatku opony w rowerach szosowych są gładkie, czyli pozbawione bieżnika. Opór toczenia jest wtedy mniejszy, ale nadal gwarantujący optymalną przyczepność. Zatem prędkość jazdy może być większa niż w innych modelach rowerów.

Kierownica, czyli baranek w rowerach szosowych

Kiedy spojrzy się na rowery szosowe, to często jedną z podstawowych rzeczy, która się rzuca w oczy, jest zastosowana w nich kierownica. Nie jest ona prosta, jak np. w modelach górskich. W rowerach szosowych stawia się nieustannie na osiąganie wysokich prędkości. Kierownica również mu być do tego celu dostosowana. Dlatego to tzw. „baranek”. Kierownica przypomina baranie rogi, co podczas jazdy zmniejsza opór powietrza. Ponadto, w połączeniu z wysoko ustawionym siodełkiem, umożliwia ona rowerzyście zajęcie aerodynamicznej pozycji. Użytkownik jest wtedy przechylony do przodu i może znacznie szybciej jechać.

Rowery przełajowe (cyclocross)

Rowery cyclocross, czyli przełajowe, to modele doskonale nadające się do szybkiej jazdy po innym terenie niż gładki asfalt. Przykładem mogą być nawierzchnie trawiaste. Rowery przełajowe różnią się od szosowych pod kilkoma względami. Przede wszystkim są bardziej wytrzymałe podczas podróży po różnorodnej nawierzchni. Ich zastosowanie to głównie wyścigi. Zapaleni rowerzyści mogą wykorzystywać rowery przełajowe również do wycieczek. Podczas obydwu form spędzania czasu przydadzą się zamontowane w modelach cyclocrossowych mocne hamulce.

Rowery gravelowe

Fani szybkiej jazdy mogą również wybrać rowery gravelowe. Stanowią one świetne połączenie konstrukcji przeznaczonej do uzyskiwania dużych prędkości przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu. Na uwagę w przypadku rowerów gravelowych zasługuje rama. Jej geometria jest trochę inna niż w przypadku modeli typowo szosowych. Dzięki temu rowerzysta może zająć wygodniejszą pozycję za kierownicą. Cechą wyróżniającą rowery gravelowe są również opony. Są one szersze, a wynika to z przeznaczenia do jazdy po nawierzchniach szutrowych, a nawet leśnych. Rowery gravelowe są komfortowe, zaś szybka jazda na nich daje mnóstwo radości.

Rowery triathlonowe

Rowery triathlonowe to odmiana modeli szosowych, które są nastawione na uzyskiwanie maksymalnej możliwej prędkości jazdy. Takie konstrukcje wykorzystywane są przez rowerzystów w trakcie zawodów. Dzięki właściwej aerodynamice użytkownik może jechać bardzo szybko. Warto w takich modelach przyjrzeć się ramie. Jest ona agresywna dla zachowania właściwej aerodynamiki. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę także na kierownicę. Bardzo niskie jej ustawienie w stosunku do siodełka sprawia, że rowerzysta zajmuje prawie leżącą pozycję. Co za tym idzie - opór powietrza jest jeszcze mniejszy.

Oferta naszego sklepu bogata jest również w rowery fitness. To typowe szosówki, które różnią się od swoich macierzystych modeli rodzajem kierownicy. W rowerach fitness jest ona prosta. Tego typu jednoślady świetnie się sprawdzają w jeździe po mieście.

Rowery szosowe w sklepie PGBikes

W sklepie PGBikes dostępne są rowery szosowe męskie oraz rowery szosowe damskie. Możesz je zamówić przez internet, jak również w punkcie stacjonarnym. Nasi pracownicy pomogą Ci w wyborze odpowiedniego rozmiaru ramy dostosowanego do Twojego wzrostu. Każdy rower szosowy możesz zamówić w sklepie internetowym PGBikes z dostawą do domu!