Rowery crossowe

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-24 z 28 pozycji

Rowery crossowe – sport bez ograniczeń   

Koncepcja roweru crossowego oparta jest na stworzeniu jednośladu o wszechstronnym przeznaczeniu i minimalistycznym wyglądzie. Ta wizja spowodowała powstanie hybrydy – roweru łączącego w sobie lekkość technologiczną rowerów górskich z budową wyprawową rowerów sportowych. Szukasz jednośladu idealnego do rekreacyjnej jazdy a co dzień i na wycieczki po szlakach? Zapoznaj się z ofertą rowerów crossowych w naszym internetowym sklepie rowerowym.  

Dobry rower crossowy – jaki rower crossowy wybrać?  

Rower crossowy nie jest związany z konkretną dyscypliną sportową. Jego możliwości użytkowania przypominają rowery miejskie. Są więc przeznaczone konkretnemu stylowi jazdy i konkretnej grupie docelowej. Doświadczeni kolarze, na co dzień związani z daną dyscypliną rowerową, mogą być zdania, że rowery crossowe nie mają jasno wskazanego zastosowania. Być może wynika to z faktu, że tego typu jednoślady świetnie sprawdzają się w standardowym, codziennym użytkowaniu.  Dlatego przeciętny kolarz z pewnością doceni wygodę i uniwersalizm roweru crossowego. Ten typ roweru doskonale odnajdzie się zarówno w jeździe po mieście, jak i po mało wymagających terenach, czy wprawach górskich.  

Czy rower crossowy będzie dla Ciebie odpowiedni? Tak, jeśli jeździsz głównie po mieście i od czasu do czasu decydujesz się na wycieczkę po trasie nieutwardzonej, czy drogach szutrowych. Poza tym nie planujesz bardzo długich i wymagających wycieczek rowerowych – wtedy zdecydowanie możesz sięgnąć po rower crossowy.  

Rower crossowy, a rower trekkingowy - jakie są różnice?

Podobnie jak rowery trekkingowe – rowery crossowe należą do kategorii rowerów turystycznych. Jednak w przeciwieństwie do nich – są słabiej wyposażone. Często ich standardowa wersja nie obejmuje dodatków takich jak: bagażnik, lampa, czy zestaw bidonów. Jednak zgodnie z jego przeznaczeniem, a więc jazdy po krótszych terenach, elementy te nie odgrywają większego znaczenia, ale za to zmniejszają wagę roweru. W razie pojawienia się potrzeby posiadania dodatkowego wyposażenia – rower przystosowany jest do ich bezproblemowego i łatwego zamontowania. Dodanie sakwy, czy bagażnika sprawi, że będzie można wybrać się nim na zakupy lub przewozić potrzebne rzeczy.  

Komfortowy rower crossowy  

Często rezygnujemy z zakupu roweru crossowego na rzecz roweru górskiego bądź miejskiego. Pamiętać jednak należy, że tego typu rowery dostosowane są do konkretnej specyfiki jazdy i niekoniecznie sprawdzają się w tej, która jest przeznaczona rowerom crossowym. Sprawdzi się on zarówno podczas jazdy w mieście, jak i na krótkich dystansach i rekreacyjnych wycieczkach rowerowych. Jednocześnie budowa ramy zapewnia wygodną i przede wszystkim – wyprostowaną pozycję. Fakt ten ma korzystny wpływ na kondycję kręgosłupa rowerzysty. Podczas jazdy na poprzednio wymienionych rowerach często nie da się uniknąć niemiłych konsekwencji w postaci bólu kręgosłupa lub rąk w trakcie jazdy po nieutwardzonych terenach. Dlatego w trakcie wyboru  roweru, warto zwrócić na to uwagę.  

Rower crossowy damski, a rower crossowy męski – jak wybrać rower crossowy  

W ofercie naszego internetowego sklepu rowerowego znajdziesz zarówno rowery crossowe damskie Kross , jak i rowery crossowe męskie Kross. Ich różnice są standardowe – można zauważyć je w budowie ramy, czy pozycji górnej rury. Jednak specyfika rowerów crossowych zakłada, że w wyborze odpowiedniego roweru crossowego należy brać pod uwagę indywidualne preferencje oraz przede wszystkim – wzrost. W przypadku wysokich Pań może szybko okazać się, że idealny będzie dla nich rower crossowy męski, ponieważ jego rama będzie miała odpowiednią dla nich wielkość. Niższe Panie także bez problemu znajdą coś dla siebie – szczególnie jeśli cenią sobie szyk i elegancję w połączeniu z lepszymi parametrami od tych – proponowanych przez rowery miejskie.