Rowery męskie trekkingowe

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-22 z 22 pozycji
Rower Kross TRANS 2.0

1 999,00 zł 1 298,00 zł
Najniższa cena: 1 359,32 zł -61,32 zł
  • Wyprzedaż!
  • -701,00 zł
  • -701,00 zł
Rower Kross Trans 5.0 męski

3 299,00 zł 2 279,00 zł
Najniższa cena: 2 284,00 zł -5,00 zł
  • Wyprzedaż!
  • -1 020,00 zł
  • -1 020,00 zł
Rower Kross TRANS 4.0

2 999,00 zł 1 848,00 zł
Najniższa cena: 1 548,00 zł +300,00 zł
  • -1 151,00 zł
  • -1 151,00 zł

Jak wybrać rower trekkingowy męski? 

Rowery męskie trekkingowe to świetny wybór dla tych, którzy cenią komfort, wszechstronność i niezawodność. Chociaż sprawdzają się w mieście, to głównie przeznaczone są na długodystansowe trasy. Jaki osprzęt będzie najlepszy, czy warto inwestować w amortyzację, a może lepiej postawić na lżejszy wariant? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Czym charakteryzują się rowery trekkingowe męskie?

Męski rower trekkingowy łączy cechy roweru miejskiego i szosowego. Głównie przeznaczony jest na turystyczne wycieczki i przystosowany do pokonywania długich dystansów z obciążeniem. Rowery te cechuje przede wszystkim:

- komfortowa geometria, która zapewnia wyprostowaną pozycję, co minimalizuje obciążenie pleców i nadgarstków podczas dłuższych tras,

- solidna rama, najczęściej aluminiowa, która jest lekka i odporna na uszkodzenia. Chociaż są również modele męskich rowerów trekkingowych z ramą węglową i stalową,

- duże koła (28 cali lub więcej) i uniwersalne opony, które gwarantują stabilność i dobre toczenie zarówno na asfalcie, jak i szutrowych ścieżkach,

- bogate wyposażenie, w które jest fabrycznie wyposażona większość modeli (błotniki, bagażnik, oświetlenie i stopka).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru trekkingowego męskiego?

Szukasz odpowiedniego modelu dla siebie, ale nie masz pewności, jakie komponenty są ważne przy wyborze? Rowery trekkingowe muszą mieć dobre hamulce, wygodną geometrię ramy i przerzutki, które ułatwią pokonywanie wzniesień i zjazdy z obciążeniem. 

Hamulce

Skuteczność hamulców to kluczowy aspekt bezpieczeństwa. Szczególnie podczas różnych warunków pogodowych, które mogą spotkać Cię na długiej trasie. Rowery męskie trekkingowe wyposażone są w 3 rodzaje hamulców, zależnie od modelu. 

- v-brake – lekkie i proste w konserwacji, ale mniej efektywne w deszczowych warunkach. To dobra opcja dla osób jeżdżących głównie po suchym asfalcie.

- tarczowe mechaniczne – zapewniają lepszą siłę hamowania niż v-brake i działają skuteczniej w trudnych warunkach, ale wymagają regularnej regulacji.

- tarczowe hydrauliczne – to najbardziej precyzyjne i niezawodne hamulce stosowane w rowerach trekkingowych męskich. Gwarantują płynne działanie i skuteczne hamowanie nawet na stromych zjazdach i w deszczu. Warto rozważyć je, jeśli planujesz jazdę w zmiennych warunkach terenowych. Są jednak wymagające (trzeba je odpowietrzać i dbać o prawidłowy poziom oleju).

Przerzutki

Napęd w rowerze trekkingowym powinien zapewniać płynną zmianę biegów i szeroki zakres przełożeń. Rowery męskie mogą mieć napęd jedno, dwu lub trzyrzędowy. 

- 3x8 lub 3x9 (klasyczny układ) – Trzy tarcze z przodu i 8-9 biegów z tyłu dają szeroki wybór przełożeń, ale wymagają częstszej regulacji i konserwacji.

- 2x10 lub 2x11 – Dwa blaty z przodu i większa liczba przełożeń z tyłu ułatwiają jazdę po zróżnicowanym terenie. Ten układ jest popularny w nowoczesnych rowerach trekkingowych.

- 1x11 lub 1x12 (napęd jednorzędowy) – Jeden blat z przodu i szeroki zakres biegów z tyłu sprawiają, że napęd jest prostszy w obsłudze i lżejszy, ale w stromych terenach może brakować niektórych przełożeń.

Jaka amortyzacja w męskim rowerze trekkingowym?

Wszystkie modele rowerów trekkingowych fabrycznie wyposażone są w amortyzator przedni, który tłumi drgania podczas jazdy po nierównościach terenu i na wybojach. W niektórych modelach męskich rowerów trekkingowych dodatkowo montowane jest żelowe siodełko, które zwiększa komfort podczas długich, nawet kilkudniowych wypraw oraz amortyzowana sztyca. 

Jak dobrze wybrać trekking?

Aby dokonać właściwego wyboru, przede wszystkim określ, gdzie i jak często będziesz używać roweru. Dopasuj rozmiar ramy i wielkość kół do swojego wzrostu, a odległość kierownicy na długość ramion. Przed zakupem zwróć uwagę na napęd i przerzutki, które powinny być dopasowane do stylu jazdy. Jeśli chcesz jeździć rekreacyjnie i na krótsze wypad, to nie potrzebujesz maksymalnej ilości przełożeń w rowerze trekkingowym męskim. Dobierz model roweru z hamulcami, których potrzebujesz na trasie. Hydrauliczne tarczówki, są niezbędne w trudnym terenie i warunkach pogodowych, zapewniają najlepsze hamowanie.