Rowery męskie trekkingowe

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Rowery męskie trekkingowe

Coraz częściej formą wypoczynku mężczyzn są długie wyprawy rowerowe. Mowa tutaj o wycieczkach w pojedynkę, a także w towarzystwie rodziny oraz znajomych. Mogą trwać one kilka godzin, a nawet parę dni. To z kolei wymaga dobrze dobranego roweru, a najlepiej w takich sytuacjach sprawdzi się rower męski trekkingowy. Zapewnia on maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa. 

Pokonywanie bardzo długich tras bywa męczące. Nie, jeśli korzystamy z odpowiednio skonfigurowanego roweru trekkingowego. Odzwierciedla się on odpowiednią konstrukcją przystosowaną do wygodnego zajęcia pozycji za kierownicą. Na komfort wpływa także dobrze wyprofilowane, szersze siodełko. Dzięki takim zabiegom rowerzyście nie będzie doskwierał ból ani przetarcia, uniemożliwiające dalszą jazdę. 

Większość modeli trekkingowych wyposażonych jest w aluminiowe ramy. Producenci stosują je, aby rower był trwały i odporny na czynniki mechaniczne. Przy tym są to bardzo lekkie konstrukcje. 

W trakcie długich wypraw przydać się może wiele rzeczy. Rower męski trekkingowy umożliwia zabranie ze sobą najpotrzebniejszego ekwipunku. Możliwe jest to dzięki standardowemu wyposażeniu jednośladów w bagażnik, a także liczne mocowania. Są one dostosowane do przyczepienia różnego rodzaju sakw oraz toreb. Bez problemu zmieści się w nich prowiant, dodatkowa para ubrań, okrycie wierzchnie na wypadek załamania pogody, a także zestaw narzędzi potrzebny w razie ewentualnej usterki. W pełni wyposażony jednoślad trekkingowy ma o wiele większą wagę, co wpływa też pozytywnie na zachowanie równowagi oraz stabilność. 

Rowery trekkingowe wyposażone są również w błotniki. Zapobiegają one zabrudzeniu się jednośladu, kierowcy, a także osób znajdujących się za jego plecami. Błotniki chronią także konstrukcję roweru i użytkownika przed kamieniami lecącymi spod kół. Niezwykle ważnym elementem wyposażenia jest oświetlenie. Przednie pozwala oświetlić drogę i dostrzec w odpowiednim momencie ewentualne niebezpieczeństwo lub przeszkody. Tylne zaś o barwie czerwonej informuje pozostałych uczestników ruchu drogowego o obecności rowerzysty na drodze. 

Sprawne poruszanie się po asfaltowych, ale także nieutwardzonych drogach możliwe jest dzięki zastosowaniu dużej liczby przełożeń. Pozwala to dostosować napęd do zróżnicowanych warunków drogowych. 

Uniwersalne zastosowanie rowerów męskich trekkingowych pozwala na wykorzystywanie ich również do jazdy po mieście. W takich warunkach sprawdzają się one również rewelacyjnie. Do tego stopnia, że dla wybierających nowy jednoślad stają się konkurencją modeli miejskich, a dzięki wszechstronnemu zastosowaniu tę rywalizację wygrywają.