Rowery damskie górskie

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Rowery damskie górskie

Rowery damskie górskie to idealna propozycja jednośladów na górskie ścieżki i terenowe wypady do lasu. Coraz więcej kobiet chce wyrwać się z miejskiego otoczenia, aby poczuć więcej adrenaliny w bardziej skomplikowanych terenach niż drogi asfaltowe. Rowery górskie, nazywane również MTB, nadają się do takich zadań wyśmienicie.

Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę, gdy patrzymy na rower górski, jest jego rama. Musi to być wytrzymały element, który przetrwa liczne zjazdy i podjazdy. Dlatego też najczęściej stosuje się do jego budowy stal, cechującą się dużą odpornością, a zarazem większą masą. W najnowszych modelach wykorzystuje się również aluminium, które jest dużo lżejsze od stali, ale tak samo trwałe. Warto zaznaczyć, że w rowerach damskich rama jest obniżona w porównaniu do męskich odpowiedników. Zabieg ten ma umożliwić swobodne wsiadanie i zsiadanie z roweru.

Istotną cechą rowerów górskich są opony. Te mają agresywny bieżnik i są odpowiednio wyprofilowane. Dzięki temu jednoślad porusza się z dużą przyczepnością, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie straszne są im górskie ścieżki, czy kręte leśne ścieżki, których pokonywanie daje ogrom radości i satysfakcji. Wpływa na to również zastosowanie amortyzatora.

O komfort podróży zadbają odpowiednio dobrane do kobiecej budowy komponenty. Siodełka są krótsze, a zarazem szersze. Umożliwiają w ten sposób zajęcie wygodnej pozycji. Wiele modeli rowerów damskich górskich wyposażonych jest w wąskie kierownice, co poprawia ich chwyt. Pozostałe elementy roweru, takie jak mostek, klamki hamulcowe czy też manetki również są dostosowane w taki sposób, aby zapewniały komfort podróży oraz wygodny dostęp do nich.

Niezwykle ważne w rowerach górskich dla kobiet są ich rozmiary. W ofercie naszego sklepu można znaleźć rowery górskie o wymiarach odpowiednio dopasowanych do wzrostu. Posiadają one właściwy rozmiar ramy, a także wielkość kół. Dzięki temu zapewniają maksymalne wrażenia z jazdy po bardziej skomplikowanym terenie, a przy tym komfort i bezpieczeństwo. To także elementy pozwalające zapewnić kobiecie pełną kontrolę nad jednośladem. Poszukiwaczki terenowych przygód znajdą w naszym sklepie odpowiedni model dla siebie.

Każdy z zaproponowanych przez nas rowerów damskich górskich posiada dopasowany napęd, który dostarcza sporą ilość biegów. Ponadto wyposażone są w hamulce gwarantujące wysoką skuteczność. Na ich niesamowity wygląd wpływa umiejętnie dobrana kolorystyka, która pokazuje, że mamy do czynienia z rowerem do zadań specjalnych.