Rowery damskie crossowe

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Rowery damskie crossowe

Rowery damskie crossowe to idealna propozycja dla kobiet, które interesuje wygoda podróżowania rodem z jednośladów trekkingowych, a zarazem sportowy pazur, jak w górskich modelach. Podobnie, jak trekkingowe, rowery crossowe uważane są za najbardziej wszechstronne. Można nimi śmiało wyruszyć w przejażdżkę po mieście, jak i dłuższą drogę oraz lekki teren i cieszyć się z pozytywnych wrażeń z jazdy. 

Jednoślady crossowe dla kobiet umożliwiają szybszą jazdę, niż ich trekkingowe odpowiedniki. Pozwalają na to większe, a zarazem cieńsze koła. W większości modeli mają one 28”, zaś szerokość mieści się w zakresie 38 - 44mm. Zapewniają one jednocześnie maksimum komfortu w trakcie podróżowania po szutrowych, czy też leśnych ścieżkach. Uzyskiwaniu większych prędkości sprzyja także bardziej sportowa, agresywna geometria. 

Bardzo ważną zaletą rowerów damskich crossowych jest możliwość zajęcia wygodnej pozycji za kierownicą. Warto zwrócić uwagę, że jest ona wyprostowana. Dzięki temu rowerzystka nie będzie narażona na ból pleców, a także nadgarstków. W dodatku pozwala to na dogodne obserwowanie otoczenia. Szeroka rozpiętość przełożeń przyczyni się do bezproblemowej jazdy po drogach asfaltowych, jak i w lżejszym terenie leśnym, czy po polnych ścieżkach. Podróż wyczynowa i rekreacyjna to niewątpliwa domena tego typu jednośladów. 

Większość modeli rowerów crossowych wyposażonych jest w aluminiową ramę. To gwarantuje jej lekkość oraz trwałość. Nie straszne są takim jednośladom ewentualne uderzenia, złamania, czy wstrząsy niwelowane przez odpowiedni amortyzator. Ma on krótki skok, ale w pełni wystarczalny. Wsiadanie oraz zsiadanie z jednośladu jest łatwiejsze, w porównaniu do męskich modeli, z powodu zastosowania obniżenia górnej części ramy. Konstrukcja co prawda jest pozbawiona błotników, oświetlenia oraz bagażnika, ale można je w bardzo prosty sposób zamontować, co jeszcze bardziej upodobni crossowy rower do trekkingowego. 

Oferowane przez nasz sklep rowery damskie crossowe dostosowane są do wzrostu rowerzystek. Można zatem wybrać modele o mniejszej ramie, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo niższych kobiet, jak i jednoślady z większą ramą w pełni dopasowane do wyższych Pań. Wszystkie jednoślady crossowe dostępne są w ciekawych kolorach odpowiednio dobranych do przeznaczenia, a jednocześnie eleganckich. Na pewno spodobają się nawet najbardziej wymagającym kobietom. Sprzedawane przez nas rowery crossowe są bardzo wysokiej jakości. Zapewniają niesamowity komfort podróży, a także bezpieczeństwo.