Rowerki biegowe

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Rowerek biegowy – postaw z dzieckiem pierwsze kroki do jazdy na rowerku dziecięcym  

Chcesz oswoić swoje dziecko z jazdą na rowerze i nie wiesz, kiedy przyjdzie na to odpowiedni moment? Boisz się, że zrobisz to za wcześnie i zniechęcisz dziecko do aktywności? Podobnie jak wielu innych rodziców zadajesz więc sobie pytanie: od ilu lat rowerek biegowy będzie odpowiedni dla Twojego dziecka? Okazuje się, że już krótko po opanowaniu umiejętności chodzenia dziecko może rozpocząć przygodę z jazdą na rowerku biegowym. Jest to więc świetny pomysł na prezent – kup więc rowerek biegowy na roczek!  

Rowerek biegowy – od kiedy staje się odpowiedni? 

Rowerek biegowy daje dziecku możliwość bardzo szybkiego zapoznania się z podstawami jazdy na rowerze. Dzięki temu, że najmłodsi nie muszą zaprzątać sobie głowy koniecznością pedałowania i hamowania, szybko zaczną traktować naukę jako zabawę. Z czasem wypracują umiejętność utrzymania równowagi na dwóch kółkach – co będzie bardzo ważne, kiedy przyjdzie czas na naukę jazdy na rowerku dziecięcym. Proponowane przez nasz internetowy sklep rowerowy — rowerki biegowe Kross — wyposażone są w pneumatyczne opony i regulację siodełka. Zapewnia to dziecku mnóstwo radości i zabawy.  

Pierwszym krokiem do opanowania przez dziecko jazdy na rowerku biegowym są bardzo dobrze rozwinięte umiejętności chodzenia i biegania. A więc minimalną granicą wieku jest najczęściej 18 miesięcy. Jednak należy pamiętać o tym, że wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji malucha i to rodzice są w stanie najlepiej ocenić jego umiejętności. Przyzwyczajanie dziecka do aktywnego trybu życia warto rozpocząć już na wczesnym etapie jego życia. Rowerek biegowy jest rozwiązaniem, który daje możliwość szybkiego opanowania trudnej dla dzieci umiejętności — balansowania ciałem.   

Rowerek biegowy – jak wybrać odpowiedni rozmiar?  

W tej kwestii ważne są zarówno wzrost i wiek, lecz także długość nóg małego rowerzysty. Wynika to z tego, że napęd stanowią tu ruchy dziecka – a konkretnie odpychanie się jego nóżek od ziemi. Stopy małego rowerzysty powinny płasko przylegać do podłoża, gdy te wygodnie siedzi na siodełku. Więc sytuacje, gdy do ziemi sięgają jedynie palce dziecka, lub musi się ono przechylać w którąś stronę, aby odpychać się od podłoża — nie mogą mieć miejsca. Jeśli takie się pojawiają, oznacza to, że rowerek biegowy nie jest odpowiednio dopasowany lub dziecko jest jeszcze za małe, aby móc z niego korzystać. W związku z tym pojawia się jeszcze ważna kwestia. Czasem rodzice celowo kupują swoim dzieciom rowerki biegowe w większych rozmiarach – aby były dla nich odpowiednie na dłużej. Nie należy tego robić. Wystarczy, że rowerek biegowy będzie miał regulowane siodełko – które będzie można podwyższać wraz ze wzrostem dziecka. Dzięki temu rowerki biegowe są często odpowiednie nawet dla 2-latka.  

Rowerek biegowy – jaki wybrać?  

Wybór odpowiedniego rowerku biegowego uzależniony jest od wieku dziecka oraz jego możliwości. Warto także wziąć pod uwagę, czy będzie to pierwszy spotkanie dziecka z pojazdem tego typu, czy też może ma to być drugi, bądź kolejny rowerek biegowy, który ma za zadanie pomóc mu nabyć nowe umiejętności. Zwróć uwagę na następujące kwestie:  

  • waga – ważne, aby rowerek biegowy miał lekką konstrukcję i nie ważył więcej niż 2,9 kg - najlepsze są rowerki biegowe ważące 2,4 kg,  
  • regulacja siodełka – wybierz model, który ma możliwość regulacji od 29 cm do 48 cm – pamiętaj, że maluch musi wygodnie sięgać nóżkami do podłoża,  
  • opony – najlepiej, gdyby były niepompowane, a więc wyposażone w piankowe opony – zdecydowanie docenisz tę funkcję,  
  • nakładka na kierownicę – kierownica musi być chroniona specjalną nakładką, w razie gdyby, maluszek przewrócił się na swoim rowerku,  
  • obsługa – dla swojej wygody, wybierz model, którego nie będziesz musiał składać,  
  • podnóżek – kolejnym krokiem, po opanowaniu przez dziecko poruszania się na rowerku biegowym, jest ćwiczenie jazdy siłą rozpędu – dlatego ważne jest, aby miało możliwość położenia stóp na podnóżku, znajdującego się pod widelcem,  
  • hamulec – możesz wybrać model, który przystosowany jest do montażu hamulca – kiedy dziecko dobrze będzie radzić sobie z podnóżkiem i jazdą, przyjdzie czas na zamontowanie hamulca.  

Rowerki biegowe – PGBikes.pl  

Nasz internetowy sklep rowerowy proponuje rowerki biegowe marki Kross – a więc produkty najwyższej jakości, zapewniające bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Wiemy, że naszym zadaniem jest zainteresowanie dziecka taką formą aktywności i sprawienie, że będzie czerpać z tego przyjemność.  

Podczas jazdy na rowerku biegowym Twoje dziecko od najmłodszych lat będzie rozwijać swoją kondycję fizyczną i wzmacniać mięśnie nóg. Odpowiednio dobrana wysokość siodełka sprawi, że uniknie ono ryzyka powstawania wad postawy. Oprócz tego łatwiej i szybciej będzie w stanie opanować umiejętność jazdy na zwykłym rowerze z pedałami, do czego będzie potrzebować zdecydowanie większej ilości siły. Rowerek biegowy to dobry start!