Rowery dziecięce 12 - 16 cali

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Rower dla dziecka – rowery dziecięce 12-16 cali

Przejażdżki rowerowe to najlepsza aktywność, do której można zachęcić dziecko. Warto oderwać je od spędzania czasu przed komputerem, czy tabletem i obudzić w nim energię do aktywności na dworze i czerpania przyjemności z podróżowania rowerem. Często w pierwszej kolejności rodzice kupują swoim pociechom rower biegowy. Który ma oswoić dziecko z tego typu sprzętem i rozpocząć z nim rowerową przygodę. Taki model roweru jest idealnym rowerem dla dzieci od roku. 

W naszym rowerowym sklepie internetowym PBbikes znajdziesz rowery dla dzieci. Taki prezent dla najmłodszych w wieku od kilku do około 10 lat będzie spełnieniem marzeń dla małego miłośnika pojazdów dwukołowych. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów, które są ważne w dobrze odpowiedniego jednośladu dla Twojego dziecka. 

Jak dobrać rower dla dziecka? Jaki rower dla dziecka?

To zapewne standardowe pytania, które pojawiają się w Twojej głowie w momencie chęci zakupu roweru dziecięcego. Do tego jeszcze dochodzi trudność z tym, jak dobrać rozmiar roweru dla dziecka… Pomożemy Ci rozwiązać ten problem. Należy kierować się następującymi wytycznymi: 

  • Wiek 2-4 lata / wzrost 80–108 cm – rowerek biegowy, koła 10 - 12 cali 
  • Wiek 4-6 lat / wzrost 95–120 cm – rower dziecięcy 16 cali

W ten łatwy sposób odpowiedzieliśmy na pytanie, które niejednokrotnie spędza rodzicom sen z powiek: Ile cali powinien mieć rower dla ich dziecka? 

Należy jednak pamiętać, że dane te są wartościami przybliżonymi. Wśród nich znajdują się rowery dla dziecka - 3 lata i 4 lata, rowery dla dzieci 5 lat oraz rowery dla dzieci od 5 lat. Tą kategorię obejmuje jeszcze rower dla dziecka – 6 lat. Powyżej tego wieku i wzrostu właściwy staje się wybór roweru junior, z kołami od 20 cali. Jeśli więc szukasz roweru dla starszego dziecka, zapraszamy do naszej zakładki rowery kross – rowery junior 20 – 24 cale

Wynika z tego, że podczas wyboru odpowiedniego rowerku dziecięcego trzeba kierować się umiejętnościami małego rowerzysty i jego wzrostem.  Więc jeśli szukasz jednośladu dla dziecka od dwóch do sześciu lat, powinieneś wybrać – rower dla dziecka 14 cali bądź rower dla dziecka 16 cali. 

Staraliśmy się, aby nasze rowery dla dzieci kross 16 cali lub mniejsze uprzyjemniały najmłodszym – początkującym rowerzystom bezpieczną naukę jazdy na rowerze od podstaw. Wiemy, że rower dla Twojego dziecka musi być wygodny i przede wszystkim – solidnie wykonany. Dbamy o miękkie siodełka, kierownicę, którą łatwo utrzymać w małych rączkach i bardzo ważne dla bezpieczeństwa – odblaskowe elementy. Nie zapomnieliśmy oczywiście o bocznych kółkach, które bardzo łatwo będzie można w każdej chwili zdemontować. Na początku pomogą jednak Twojemu dziecku w utrzymywaniu równowagi. Do tego możesz dokupić specjalny pałąk (kijek, uchwyt prowadzący do rowerka dziecięcego), dzięki któremu będziesz mógł kontrolować jazdę swojego początkującego rowerzysty. Koniecznie sprawdź akcesoria do rowerów dziecięcych

W ofercie naszego internetowego sklepu rowerowego znajdziesz zarówno rowery dla dziewczynek, jak i rowery dla chłopców. Mimo tego, że na tym etapie różnią się jedynie wyglądem, wiemy, że jest on dla nich bardzo ważny. W końcu rower ma zachęcić Twoje dziecko do aktywności – a nie odwrotnie.