Rowery damskie szosowe

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Rowery damskie szosowe 

A gdyby tak rzucić wszystko i ruszyć przed siebie asfaltową drogą, nabierając coraz większych prędkości, czuć wiatr we włosach? Rowery damskie szosowe to rewelacyjna propozycja dla kobiet, które uwielbiają szybką jazdę. To znane “kolarzówki”, które są bardzo charakterystyczne na drodze. Ich konstrukcja umożliwia jazdę z wysoką prędkością po asfaltowych drogach.

Elementem wyróżniających rowery szosowe spośród innych, jest na pierwszy rzut oka kierownica. Ma ona kształt baranich rogów, dlatego też nazywana jest “barankiem”. Dzięki niej kobieta może zająć bardziej aerodynamiczną pozycję. To w efekcie przekłada się na mniejszy opór powietrza, a tym samym na możliwość uzyskania większych prędkości. W rowerach damskich szosowych kierownice są węższe niż w męskich odpowiednikach. Zamontowane przy nich klamki hamulcowe są mniejsze i bardziej dostępne. Na odpowiednią pozycję rowerzystki podczas jazdy wpływają też krótsze korby i mostki.

W ofercie można znaleźć jednoślady o różnych rozmiarach. Rowery szosowe dla kobiet są nieco mniejsze od standardowych modeli. Dlatego też łatwo je dopasować do wymagań i wzrostu każdej kobiety.

W większości modeli rowerów szosowych znaleźć można aluminiową ramę. Dzięki temu jest ona bardzo lekka, a zarazem trwała. Jej górna część jest nieco obniżona, aby umożliwić kolarce łatwe wsiadanie i zsiadanie roweru. Za amortyzację zaś odpowiada przeważnie widelec. W rowerach szosowych znajdziemy go w wersji karbonowej. Pozwala to na skuteczne eliminowanie drgań, dzięki czemu jazda jest bardziej komfortowa.

Rowery damskie szosowe wyposażone są w odpowiednio krótsze i szerokie siodełka. Dzięki temu możliwe jest zajęcie wygodnej na nich pozycji. Jednocześnie nie powodują otarć, a także nie wywołują bólu w trakcie szybkiej jazdy.

Wyróżnikiem na tle innych jednośladów są także koła. Te są wysokie, a zarazem cienkie. Pozwalają w ten sposób na szybką, a zarazem lekką jazdę. Wśród dostępnych modeli rowerów szosowych można wymienić różne ich odmiany: Przełajowe, Gravel, Triathlonowe, Endurance, czy Fitness.