Rowery damskie

Jest 98 produktów.

Pokazano 1-24 z 98 pozycji
Rower Kross LEA 1.0 2023

1 699,00 zł 1 198,00 zł
Najniższa cena: 1 248,77 zł -50,77 zł
  • -501,00 zł
  • -501,00 zł

Rowery damskie

Rowery damskie stanowią oddzielny katalog jednośladów specjalnie przystosowanych dla kobiet. Spełnią one wszystkie możliwe oczekiwania w zakresie wygody, bezpieczeństwa oraz komfortu poruszania się. W ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć zarówno lekkie konstrukcje do jazdy po mieście, przygotowane do terenowych wycieczek, jak i uniwersalne rowery, które sprawdzą się jednocześnie w miejskiej dżungli oraz długich, rodzinnych lub solo wyprawach.

Rowery miejskie dla kobiet

Podstawę stanowią rowery damskie miejskie. To jednoślady, które charakteryzują się lekką ramą, najczęściej stalową, ale także aluminiową. Dzięki temu doskonale tłumią gorszą jakość dróg, ale też są w miarę lekkie do przenoszenia. Dodatkowo możemy zauważyć niżej osadzoną konstrukcję ramy, a w niektórych modelach nawet jej brak. Umożliwia to łatwe, bezpieczne i komfortowe wsiadanie oraz zsiadanie z roweru.

Rowery górskie dla kobiet

W ofercie widnieją także rowery damskie górskie. Takie jednoślady przystosowane są do poruszania się po trudniejszym terenie leśnym, czy też górskich ścieżkach. Konstrukcja uwzględnia możliwość łatwego wsiadania i zsiadania z jednośladu, dlatego też rama jest obniżona w stosunku do modeli męskich. Przeważnie w rowerach górskich stosuje się ramę wykonaną z aluminium. Za amortyzację odpowiada widelec lub amortyzator. Szerokie opony z agresywnym bieżnikiem pomagają w licznych zjazdach i podjazdach, gwarantując mnóstwo frajdy, a także bezpieczeństwo.

Rowery turystyczne dla kobiet

Rowery damskie turystyczne to propozycja często nazywana złotym środkiem. Turystyczne jednoślady sprawdzą się zarówno w trakcie długich wymagających wycieczek, jak i krótkich przejażdżek w miejskiej dżungli. Ich konstrukcja jest doskonale przygotowana do jazdy po szutrowych i asfaltowych nawierzchniach. Większość modeli jest wyposażona w bagażniki. Można do nich schować damską torebkę lub rzeczy potrzebne w czasie dłuższej wyprawy. O komfort w trakcie podróży rowerem turystycznym zadba wygodne siodełko, a także bogaty zestaw przerzutek. W damskiej wersji roweru turystycznego spotkamy się z niżej umieszczoną górną ramą. 

Rowery szosowe dla kobiet

Z kolei rowery damskie szosowe to idealne rozwiązanie do szybkiej jazdy po asfaltowych drogach. Popularne kolarzówki charakteryzują się zagiętą kierownicą określaną mianem “baranka”. Przypomina ona właśnie baranie rogi. Dzięki takiej charakterystyce umożliwia zachowanie aerodynamicznej pozycji za kierownicą. To w efekcie przekłada się na zmniejszenie oporów powietrza w trakcie jazdy i możliwość uzyskiwania większych prędkości. Rowery damskie szosowe wyposażone w cienkie opony zapewniające odpowiedni opór toczenia.

Rowery dla dziewczynek

Ofertę sklepu internetowego PGBikes stanowią również rowery dziewczęce. Wśród nich można znaleźć rowery górskie, jak i rowery miejskie. Wszystkie przystosowane są do odpowiedniego wzrostu młodych rowerzystek. Zaproponowane rowery dziewczęce wyróżniają się ciekawymi stylowymi kolorami. Zastosowano w nich również sprawdzone rozwiązania znane z większych modeli, które zapewniają jednoczesny komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.