Rowery męskie turystyczne

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-24 z 37 pozycji

Rowery męskie turystyczne

Nieustannie rośnie popularność wycieczek rowerowych. Z dnia na dzień powstaje coraz więcej ścieżek oraz możliwości poznania terenu z poziomu siodełka jednośladu. Poznawanie okolicy bliższej lub dalszej, wymaga odpowiedniego przygotowania uwzględniającego odpowiedni rower oraz sprawność fizyczną kierowcy. Trudno wyobrazić sobie długą wycieczkę jednośladem solo, z rodziną lub znajomymi bez odpowiednich dwóch kółek. Do takich wymagających zadań stworzone zostały rowery turystyczne. Ich specyfikacja pozwala na długotrwałe aktywności turystyczne, a także codzienne poruszanie po zurbanizowanym terenie.

Rowery męskie turystyczne, nazywane także rowerami trekkingowymi, charakteryzują się specjalną konstrukcją zapewniającą komfort w czasie podróży po różnego rodzaju nawierzchniach, zarówno asfaltowych, jak i szutrowych. Bardzo ważną zaletą tego typu jednośladów jest wygodna pozycja za kierownicą, co jest niezbędne przy wymagających wycieczkach. Dzięki temu unika się dodatkowych niedogodności w postaci bólu pleców czy też innych części ciała, uniemożliwiających aktywny wypoczynek na jednośladzie.

Większość modeli rowerów męskich turystycznych wyposażonych jest w bagażniki, które pozwalają na zabranie ze sobą rzeczy najpotrzebniejszych w czasie wyprawy. Często wśród wyposażenia można znaleźć dodatkowe uchwyty, które umożliwiają zamontować sakwy turystyczne, w których zmieszczą się kolejne niezbędne w trakcie wycieczki przedmioty. W znacznej części modele rowerów trekkingowych wyposażone są również w błotniki, zapewniające ochronę rowerzysty, roweru oraz towarzyszy przed wodą i błotem lecącymi spod kół.

Istotną cechą rowerów męskich turystycznych są wąskie opony, zapewniające komfort poruszania się po drogach asfaltowych oraz bardziej wymagających szutrowych. Najczęściej rozmiar kół w rowerach trekkingowych to 28 cali. Warto zwrócić też uwagę na widelec, który może być sztywny, a także wyposażony w amortyzator, zapewniający odpowiedni poziom skoku. Z uwagi na swoją konstrukcję rowery turystyczne można podzielić na męskie, damskie oraz uniwersalne. 

Wybierając męski rower turystyczny zwrócić uwagę na siodełko roweru. W rowerach trekkingowych siodełka są przystosowane do długich wycieczek, aby w tym czasie uniknąć ewentualnych otarć i bólu. W trakcie wielogodzinnej wyprawy o komfort podróży zadba także zestaw odpowiednio skonfigurowanych przerzutek. Pozwolą one dostosować przełożenia do terenu, aby łatwiej się po nim poruszać.

Niezaprzeczalną zaletą rowerów męskich turystycznych jest ich uniwersalność. Odpowiednia konstrukcja jednośladu, osprzęt oraz szerokość opon pozwalają na poruszanie się przez długie godziny w trudniejszych warunkach terenowych, a także w przestrzeni miejskiej. Rowery trekkingowe sprawdzą się zatem w każdej wymagającej sytuacji podczas wycieczki solo, z rodziną i przyjaciółmi, a także w trakcie codziennych dojazdów do pracy, do sklepu, czy rekreacji w mieście.

Rowery męskie trekkingowe

Rowerzyści, chcący korzystać z jednośladów na wycieczkach lub do codziennej jazdy po mieście, powinni spojrzeć również w kierunku rowerów męskich trekkingowych. To modele, które idealnie nadają się do jazdy drogami asfaltowymi, a także leśnymi. 

Sprawdzą się one także w trakcie dłuższych wypraw, z uwagi na wyposażenie w błotniki, oświetlenie, a także bagażnik, który można wykorzystać do montażu toreb lub sakw. 

Rowery męskie crossowe

Jednoślady turystyczne mają jeszcze jednego swojego przedstawiciela. To rowery męskie crossowe. Są one idealną propozycją dla mężczyzn, którzy uwielbiają uniwersalne rozwiązania. Rowery crossowe sprawdzą się bowiem na różnym terenie. Są one bardzo lekkie, więc pozwalają na osiąganie wyższych prędkości.