Stopki rowerowe

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Stopki rowerowe KROSS

Stopki rowerowe należą do grupy najbardziej praktycznych akcesoriów. Stanowią one standardowe wyposażenie wielu modeli rowerów, a do tych, które ich nie mają, można je łatwo założyć. Stopki rowerowe umożliwiają postawienie roweru, gdy się zatrzymamy. Dzięki nim nie trzeba opierać jednośladu o ścianę, czy też kłaść go na twardą nawierzchnię. W ten sposób można uniknąć zarysowania kierownicy lub ramy, a nawet przewrócenie “dwóch kółek”.

Najczęściej spotykanymi rowerami, które mają fabrycznie zamontowane stopki rowerowe, są modele miejskie, a także turystyczne. Nóżki można jednak zamontować do większości jednośladów. Sprawdzą się doskonale w każdym rowerze, ponieważ nie wszędzie dostępne są stojaki, które pozwalają na wygodne zaparkowanie “dwóch kółek”.

Montaż nóżek rowerowych

Stopki rowerowe mogą być montowane w 3 miejscach: w centralnej części jednośladu, z tyłu, a także z przodu. Ta ostatnia opcja jest dość rzadko stosowana, ale pomaga w stabilnym postawieniu roweru, który ma zamontowany i wypełniony bagażnik przedni.

W centralnej części roweru praktykuje się montowanie stopek jednostronnych, ale często użytkownicy wybierają także dwustronne. Obydwa rozwiązania pozwalają na wygodne zaparkowanie jednośladu. W tylnej części roweru montuje się jednostronne stopki. Przymocowanie ich w tym miejscu możliwe jest na dwa sposoby: do jednej rurki tylnego trójkąta ramy oraz do dwóch. Przed zakupem należy sprawdzić, czy dana stopka rowerowa pasuje do konkretnego modelu “dwóch kółek”.

Stopki rowerowe do każdego modelu roweru

W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje stopek rowerowych. Każda z nich jest sprawdzonym rozwiązaniem, które pomaga w postawieniu roweru, minimalizując przy tym ryzyko jego uszkodzenia, czy też zarysowania lakieru lub kierownicy.

Stopki rowerowe KROSS

Nie wiesz, jaką stopkę wybrać do Twojego roweru? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci najlepszy model!