Kaski rowerowe

Jest 30 produktów.

Pokazano 1-24 z 30 pozycji

Kaski rowerowe

Dlaczego zawsze warto mieć kask rowerowy?

Kask rowerowy jest jednym z najważniejszych akcesoriów, jakie warto posiadać. Wpływa on na bezpieczeństwo poruszania się jednośladem - zarówno w terenie skomplikowanym, jak i bardzo łatwym. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy w wyniku nieoczekiwanej sytuacji drogowej rowerzysta nie przewróci się i uderzy głową o nawierzchnię lub inne twarde konstrukcje bądź przedmioty. Dlatego też wybierając się na wycieczkę, należy zakładać kask rowerowy i maksymalnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Chroni on głowę przed uderzeniami, dzięki czemu może zapobiec poważnemu uszczerbkowi na zdrowiu. Kask rowerowy warto zakładać na każdą przejażdżkę, czy to krótką, czy długą. Co prawda nie jest on obowiązkowym wyposażeniem, ale kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo, to warto o nie dbać maksymalnie.

Jakie są rodzaje kasków rowerowych?

Kask na rower ma przede wszystkim chronić głowę użytkownika jednośladu. Przy czym warto zwrócić uwagę, że rodzajów tego akcesorium jest kilka. Są one dopasowane do stylu jazdy oraz terenu, po którym porusza się rowerzysta.

Kask rowerowy MTB

Uniwersalny, najpopularniejszy - tak można powiedzieć o kasku MTB. Jest on bardzo chętnie wybierany przez wielu użytkowników jednośladów - zarówno tych, którzy jeżdżą po górskim terenie, jak i tych, którzy poruszają się po asfaltowych drogach. Kask rowerowy MTB, oprócz zasadniczej funkcji zabezpieczania głowy, chroni także przed promieniami słonecznymi. Został on bowiem wyposażony w specjalny daszek.

Kask miejski na rower

Innym popularnym rozwiązaniem jest miejski kask rowerowy. Jego budowa znacznie przypomina model nazywany „orzeszkiem”. Jednak na miejskim kasku rowerowym można zauważyć ciekawe wzory oraz kolory. Nie jest on ciężki, dzięki czemu poruszanie się po mieście z nim na głowie, jest nie tylko bezpieczne, ale też komfortowe.

Kask rowerowy „orzeszek”

Kask „orzeszek” to równie popularna konstrukcja. Jest ona oferowana przez wielu producentów. Kask rowerowy „orzeszek” spotkał się ze sporym zainteresowaniem rowerzystów, ponieważ charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Często wykorzystują go użytkownicy jednośladów typu BMX. Kask „orzeszek” to także propozycja uznawana za uniwersalną. Jest ona wygodna, ma ciekawy wygląd i sprawdzi się nie tylko na rowerze.

Kask szosowy

Zgoła odmiennym kaskiem na rower od wyżej wymienionych jest model szosowy. Jest on przeznaczony dla rowerzystów, którzy uwielbiają szybką jazdę. Dlatego też ma aerodynamiczny kształt. Zmniejsza on opory powietrza podczas jazdy, dzięki czemu możliwe jest uzyskiwanie wyższych prędkości.

Kask full-face

Wyczynowcy na pewno zainteresują się kaskiem na rower typu full-face. Chroni on nie tylko głowę, ale także twarz oraz brodę. Kask rowerowy full-face jest przy tym bardzo lekki. Zapewnia on maksimum bezpieczeństwa rowerzyście.

Kask rowerowy dla dziecka

Kask na rower to akcesorium przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Warto go zastosować, aby pociechy czuły się bezpieczne. Upadki podczas nauki jazdy na rowerze zdarzają się bardzo często. Należy więc zadbać o to, aby w ich trakcie pociechom nic się nie stało. Kaski rowerowe dla dzieci nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także mają ciekawy wygląd. Producenci pokrywają je atrakcyjnymi kolorami, a także umieszczają na nich postacie z bajek.

Jak dopasować rozmiar kasku rowerowego?

Aby kask rowerowy nie zmniejszał komfortu podróżowania, a przy tym wpływał na bezpieczeństwo, trzeba pamiętać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru. W tym celu należy zmierzyć głowę. Pomiaru dokonuje się na czole, a dokładnie na wysokości 1-2 cm ponad brwiami. Następnie można dopasować kask na rower na podstawie danych przedstawionych przez producenta. Po założeniu na głowę można go wyregulować, aby nie zsuwał się z niej.

Kaski rowerowe w ofercie sklepu PGBikes

W sklepie PGBikes można znaleźć wiele propozycji kasków na rower. Są to popularne modele, stosowane przez wielu rowerzystów. W ofercie znajdują się kaski rowerowe męskie i damskie. Każdy z nich jest starannie wykonany, aby zapewniał bezpieczeństwo użytkownikowi, a jednocześnie nie wpływał negatywnie na komfort podróżowania. Każdy kask na rower można zamówić w sklepie PBGikes z dostawą do domu.