Rowery damskie turystyczne

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-24 z 33 pozycji

Rowery damskie turystyczne

Moda na wycieczki rowerowe nie przemija, a wręcz się nasila. Długie podróże jednośladem są możliwe dzięki nowo powstającym ścieżkom. Specjalnie do takich wypraw powstają rowery damskie turystyczne. To uniwersalne rozwiązania sprawdzające się w nawet najcięższych warunkach terenowych. Często też są wybierane przez miłośniczki jazdy po mieście.

Lekkie rowery damskie turystyczne mają przystosowaną konstrukcję do poruszania się po zróżnicowanym terenie. Rowerzystki mogą nimi jeździć w trudniejszych warunkach szutrowych, jak i miejskich asfaltowych. Co więcej, pozycja za kierownicą jest na tyle wygodna, że jednoślady te doskonale sprawdzają się w trakcie długich wycieczek, czy to solo, z rodziną, czy ze znajomymi. Warto zwrócić uwagę na ramę, której górna część umieszczona jest niżej niż męskim odpowiedniku. Zapewnia to swobodne wsiadanie i zsiadanie z roweru.

Podstawowym wyposażeniem rowerów turystycznych dla kobiet są bagażniki. Dzięki nim możliwe jest spakowanie rzeczy, które przydadzą się w wypadzie za miasto, a nawet kilkudniowej wyprawie wzdłuż morskiego wybrzeża. Cechą charakterystyczną turystycznych jednośladów są także różnego rodzaju uchwyty, które umożliwiają zamontowanie dodatkowych sakw. Dzięki temu zwiększa się ilość dostępnego miejsca, a zarazem można zabrać ze sobą więcej przydatnych rzeczy.

Bardzo ważne w tego typu jednośladach jest zastosowanie odpowiedni kół. Przeważnie są one wąskie, co pozwala na przyjemną jazdę po drogach asfaltowych, a także szutrowych. W rowerach damskich turystycznych znajdziemy również błotniki. Ich zadaniem jest ochrona rowerzystki przed zachlapaniem wodą, błotem, czy też przed kamieniami lecącymi spod kół jednośladu. Błotniki chronią również pozostałych uczestników ruchu. Z kolei odpowiednio skonfigurowane przerzutki pomagają w dostosowaniu przełożeń do terenu.

Na komfort jazdy wpływa zastosowanie amortyzatora lub sztywnego widelca. Dzięki tym obydwu rozwiązaniom podróż rowerem turystycznym dla kobiet po gorszej jakości nawierzchni jest przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Skoro o komforcie mowa, nie można zapomnieć o siodełku. Te jest wyprofilowane i przystosowane do długich wycieczek. Nie powoduje ewentualnych otarć, a także bólu.

W większości modeli znajdziemy również oświetlenie. Fabrycznie zamontowane lampy przednie o odpowiedniej mocy i białym świetle pomogą oświetlić drogę w trakcie długiej wycieczki, czy też dojazd do pracy lub domu. Z kolei obecność na drodze zasygnalizują innym uczestnikom ruchu tylne lampki emitujące czerwone światło. 

Rowery damskie trekkingowe

Do jednośladów turystycznych zaliczamy również rowery damskie trekkingowe. To idealny wybór dla kobiet, chcących się poruszać po zróżnicowanym terenie. Nie straszne są im bowiem drogi asfaltowe, szutrowe, czy też leśne. Często też trekkingowe zastępują rowery miejskie. 

Są one wyposażone w odpowiedniej wielkości i szerokości opony, dostosowane do jazdy po różnym terenie. Większość modeli trekkingowych wyposażonych jest w błotniki, oświetlenie oraz bagażnik. 

Rowery damskie crossowe

Rowery damskie crossowe to także rodzaj jednośladów turystycznych. Ich konstrukcja jest zbliżona do trekkingowej, właściwości zaś mają podobne, jak jednoślady górskie. 

Rowery crossowe sprawdzą się w każdym terenie. Można rzecz, że są uniwersalne. Dzięki temu potrafią zastąpić kilka rodzajów jednośladów. Przy czym są to modele bardzo lekkie.