Rowery męskie górskie

Jest 45 produktów.

Pokazano 1-24 z 45 pozycji

Rowery męskie górskie

Wśród wszystkich osób, które kiedykolwiek miały styczność z jednośladem, popularność zyskały męskie rowery górskie. Przez wiele lat to był podstawowy prezent, który wręczano dzieciom z okazji komunii. Niektóre osoby z pokolenia aktualnych 30-latków nadal posiadają taki egzemplarz, nawet jeśli z niego nie korzystają.

Rowery górskie określane są również jako MTB. Sama nazwa wskazuje po części ich przeznaczenie. Z tego rodzaju jednośladów korzystają osoby lubiące aktywności w terenie. Chociaż nikt nie wyklucza, że MTB sprawdzi się również w mieście, zwłaszcza w miejscach, gdzie drogi nie są najlepszej jakości.

Cechą charakterystyczną rowerów męskich górskich są opony o wyprofilowanym, agresywnym bieżniku. Dzięki nim jednoślad porusza się z dużą przyczepnością. To z kolei umożliwia pokonywanie rozmaitych przeszkód, które użytkownik spotka w trakcie wycieczki po lesie, czy innych bardziej skomplikowanych terenach. Nie straszne rowerom górskim skomplikowane zjazdy i podjazdy w leśnym bądź górskim otoczeniu.

Skoro o jeździe w terenie mowa, to musi być ona bardzo komfortowa i stabilna. Rowery górskie wyposażone są w ciężką ramę. Z przodu znajdziemy amortyzator dostosowany do różnego rodzaju terenu. Nie straszne mu będą zjazdy i podjazdy w trudnych warunkach. Wspomagać w tym będzie bogaty zestaw przełożeń. Jeśli chodzi o koła, to w MTB spotkamy je w rozmiarach 26 i 27. W naszym sklepie internetowym dostępne są także rowery górskie męskie 27,5 cala oraz 29 cali. 

Oferowane przez nas rowery męskie górskie można podzielić dodatkowo na MTB XC FULL, MTB XCEnduro oraz Trail.