Rowery dla dzieci

Jest 30 produktów.

Pokazano 1-24 z 30 pozycji

Rowery dla dzieci

Dzieci uwielbiają odkrywać świat. Poznawać go kawałek po kawałku, a najlepiej w towarzystwie rodziców. Wtedy również opiekunowie poznają go na nowo, zwracając uwagę na to, co mogło wcześniej im umknąć. Wspaniałymi towarzyszami odkrywania świata przez najmłodszych są rowery dla dzieci.

Rowerki biegowe, czyli rozpoczynamy przygodę z jazdą na rowerze

Rowery dla dzieci mogą być wykorzystywane już od najmłodszych lat. Kiedy dziecko tylko skończy 2 lub 3 lata, może rozpocząć swoją przygodę z jednośladami. Początki okraszone są licznymi wskazówkami oraz asekuracją ze strony rodziców, ale to wszystko jest potrzebne, aby pociecha nauczyła się korzystać z jednośladu. Na początku najlepiej zainwestować w rowerek biegowy. Dzięki niemu dziecko nauczy się utrzymywania równowagi, a także zacznie rozumieć, jak w ogóle zachowywać się na jednośladzie. Rowerki biegowe mają bardzo prostą budowę. Ich rama jest lekka, aby w razie przewrócenia się, nie przygniatała dziecka. Rowerki biegowe pozbawione są napędu. Na początek dziecko musi się odpychać. Z czasem nabierze takiego doświadczenia, które w efekcie sprawi, że po nabraniu rozpędu, będzie ono podnosić nogi i jechać samemu. W części modeli rowerów biegowych dołączone są do zestawu dodatkowe koła, montowane z tyłu. Od Ciebie i od predyspozycji dziecka zależy, czy będziesz praktykować naukę jazdy z nimi, czy bez nich.

Rowery dla dzieci w wieku 3, 4, 5 lat

Kiedy dziecko nauczy się jeździć na rowerku biegowym, to wraz z wiekiem, przesiądzie się na inną konstrukcję. Rowery dla dzieci w wieku 3, 4, 5 lat to bardzo ciekawe modele, w których pojawia się już napęd z prawdziwego zdarzenia. W takich jednośladach obecne są pedały oraz łańcuch. Dziecko dzięki nim nauczy się już właściwej jazdy. Kiedy nabierze prędkości, będzie mogło zwolnić lub się zatrzymać za pomocą hamulca. Zazwyczaj w rowerach dla dzieci w wieku 3, 4, 5 lat jest on zamontowany z przodu. Takie konstrukcje mają hamulce V-Brake, czyli takie same, jak w jednośladach dla dorosłych. Rama w rowerach dla dzieci głównie wykonana jest z aluminium. Dzięki temu jest lekka, a zarazem wytrzymała. Koła w rowerach dla dzieci w wieku 4 - 5 lat są 16-calowe. W większości modeli są one osłonięte błotnikami. To pozwala uchronić dziecko i rower przed zabrudzeniem kurzem, wodą z kałuż, a także kamieniami.

Rowery dla dzieci w wieku 5, 6, 7, 8 lat

Im dziecko starsze, tym może wybierać w ciekawszych modelach jednośladów. Rowery dla 5 - 8 latków wyposażone są w przerzutki tylne, jak te w KROSS Level Mini. W tym samym egzemplarzu można dostrzec również przedni amortyzator, który sprawia, że podczas jazdy drgania nie są przenoszone na kierownicę oraz młodego rowerzystę lub rowerzystkę. Podobnie, jak w poprzedniej kategorii wiekowej, również tutaj mamy do czynienia z aluminiową ramą. Jest ona odporna na rozmaite czynniki zewnętrzne. Nie straszne jej upadki oraz uderzenia. Koła w rowerach dla dzieci w wieku 5 - 8 lat mają 20-cali.

Rowery dla dzieci w wieku 8 - 12 lat

Starsze dzieci potrzebują jeszcze większych rowerów. Dlatego w kategorii wiekowej 8 - 12 lat najbardziej sprawdzone są konstrukcje wyposażone w 24-calowe koła. Przyglądając się z bliska takim jednośladom, można zauważyć, że to takie same rowery, jak dla dorosłych. Zostały one przystosowane dla dzieci poprzez zmniejszenie ramy oraz rozmiaru kół. Doskonałym przykładem jest tutaj KROSS Hexagon JR, a także KROSS Lea JR.

Jaki rower dla dziecka wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na zakup roweru dla dziecka, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim to, w jakim wieku jest przyszły rowerzysta lub rowerzystka. Na tej podstawie dobierzesz właściwy dla kategorii wiekowej rozmiar jednośladu. Pamiętaj, że najlepiej zacząć przygodę małego dziecka od rowerku biegowego. Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę to, z jakich materiałów została wykonana konstrukcja. Większość ram w modelach rowerów dla dzieci wyprodukowana jest z aluminium. To lekki materiał, ale trwały. Istotny jest również osprzęt. Ten powinien pochodzić od renomowanych producentów, którzy stawiają na wysoką jakość. Zauważ, że wszystkie te elementy wpływają na bezpieczeństwo Twojego dziecka na rowerze. Musi się ono czuć pewnie i komfortowo, kiedy będzie pokonywać kolejne kilometry - zarówno w Twojej obecności, jak i podczas jazdy z przyjaciółmi.

Oprócz kwestii typowo technicznych zwróć uwagę także na wygląd roweru dla dziecka. Najmłodsi będą preferować różne połączenia kolorystyczne, a także obecność motywów z bajek. Starsze dzieci bardziej skupią się na jednolitych barwach - odpowiednich do ich wieku. Wygląd rowerów dla dzieci jest bardzo ważny ze względu na chęć poruszania się nimi.

Koniecznie sprawdź nasz artykuł: Jaki rower dla dziecka wybrać.

Rowery dla dzieci w sklepie rowerowym PGBikes

Nasz sklep posiada bogatą ofertę rowerów dla dzieci. Znajdziesz u nas rowery biegowe, a także dostosowane do starszych kategorii wiekowych. Mamy w swojej ofercie rowery dla dzieci dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, które spełnią oczekiwania najmłodszych rowerzystów lub rowerzystek. Wszystkie rowery dla dzieci zakupione w sklepie PGBikes mogą być dostarczone kurierem lub odebrane osobiście w jednym z naszych stacjonarnych punktów.