Rower na komunię

Jest 31 produktów.

Pokazano 1-24 z 31 pozycji

Rower na komunię

Komunia to szczególne wydarzenie w życiu dziecka. Pomijając kwestie wiary, dzieci najbardziej liczą na prezenty. Te mogą być różne. Konsole do gier, komputery, tablety, smartfony, quady, hulajnogi to jedne z najczęściej wybieranych propozycji. Jest jednak pewien prezent, który od lat jest najbardziej praktyczny, a przy okazji budzi ogromne zainteresowanie. Rower na komunię stał się wręcz tradycją.

Jaki rozmiar ramy i kół roweru na komunię?

Wybór roweru na komunię nie jest łatwym zadaniem, ale na szczęście nasi pracownicy zawsze służą wiedzą, radą i doświadczeniem. Pierwszym elementem, na który musisz zwrócić uwagę to rozmiar ramy rowerowej. Jednoślad powinien być w pełni dopasowany do młodego rowerzysty lub rowerzystki. Jeśli rama będzie zbyt duża, przez pewien czas dziecko nie będzie w stanie komfortowo nim podróżować. Rower będzie wyzwaniem, a nie przyjemnością. Jeśli jednak rama będzie zbyt mała, to jednoślad najprędzej skończy w garażu lub piwnicy. Konieczne zatem będzie przeprowadzenie odpowiednich pomiarów. Tylko one odpowiedzą Ci na pytanie, jaki rozmiar ramy będzie najbardziej odpowiedni. Wielu producentów zastosowało w tym przypadku bardzo ciekawy zabieg. Górna rura ramy rowerowej dla dziecka w większości modeli jest obniżona. Dzięki temu łatwiej jest wsiadać i zsiadać z jednośladu.

Druga istotna kwestia, to rozmiar kół. Tu również trzeba wziąć pod uwagę wzrost dziecka. Zbyt małe koła uniemożliwią wygodną jazdę. Z kolei za duże sprawią, że podróż będzie utrudniona, a dziecko będzie czuło się niepewnie. Dlatego też przyjmuje się, iż dla rowerzystów o wzroście między 120 a 150 cm odpowiednie są koła 24-calowe. Mniejsze dzieci, które nie osiągnęły jeszcze takiego wzrostu, powinny poruszać się na rowerach z kołami 20-calowymi. Zaś rowerzyści, których wzrost wynosi więcej niż 150 cm, wsiądą już na jednoślady z kołami 26-calowymi.

Jaki powinien być rower na komunię?

Wiele osób na pytanie - jaki powinien być rower na komunię, odpowie, że piękny i wyjątkowy. Jest w tym oczywiście mnóstwo prawdy. Rowery na komunię muszą się prezentować tak, żeby wywołać w obdarowanych dzieciach uśmiech. Odpowiednio dobrana kolorystyka, zgodna z upodobaniami młodych rowerzystów, sprawia, że chętnie wsiadają na jednoślad i pokonują kolejne odcinki drogi.

Warstwa wizualna to jednak nie wszystko. Nie możesz zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Rowery na komunię muszą być stworzone z trwałych i odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów. Dlatego też większość producentów poszła w kierunku aluminiowych ram. Są one lekkie, ale przy tym wytrzymałe. Kiedy dziecko przewróci się, to rower nie będzie na nim zbytnio ciążyć - nie przygniecie np. nóg. To także świetne rozwiązanie, kiedy młody rowerzysta lub rowerzystka się zmęczą i zamiast jechać, będą prowadzić jednoślad.

Na względy bezpieczeństwa wpływa również osprzęt. Konstrukcja napędu oraz wykorzystane do niego elementy mają ogromne znaczenie. Dlatego wybierając rower na komunię, zwróć uwagę na jakość ich wykonania, materiał oraz producenta.

Wybierając rower na komunię, nie możemy również zapominać o predyspozycjach osoby obdarowanej. Niektóre dzieci będą wolały bardziej wycieczki z rodzicami i przyjaciółmi - wtedy odpowiednie dla nich będą rowery turystyczne. Inne zaś zainteresowane będą rozwiązaniami uniwersalnymi, ale również takimi, które pozwolą na wygodną jazdę po bardziej skomplikowanych drogach - dla nich świetną propozycją będą rowery górskie (MTB).

Rowery na komunię, czyli dodatki również ważne

Rowery na komunię to tak naprawdę dopiero początek prezentów. Warto rozważyć rozbudowanie ich o coś więcej, czyli niezbędne akcesoria. Najważniejszym będzie kask. Wpływa on bowiem na bezpieczeństwo dziecko podczas jego podróży. Odpowiednio dobrany kask chroni głowę podczas ewentualnych upadków. Innymi ważnymi akcesoriami są lampy przednie i tylne. Szczególnie kiedy dziecko będzie podróżować po zmroku, oświetlenie może się przydać. Lampy przednie oświetlą drogę przed młodym rowerzystą lub rowerzystką i pomogą w zauważeniu na czas przeszkód. Tylne zaś podkreślą obecność dziecka na drodze. Inni uczestnicy ruchu łatwiej zauważą rower z oświetleniem z większej odległości i będą mogli go ominąć.

Ciekawymi dodatkami są również dzwonki do rowerów. Te mogą być jednokolorowe, jak i z ciekawymi motywami, np. z bajek lub filmów dla dzieci. Jeśli dziecko zechce mierzyć pokonany dystans, a także czas, w jakim go dokonało, przydać się może licznik rowerowy. Nawet najprostsze konstrukcje mogą sprawić mnóstwo frajdy i dostarczać niezbędnych informacji.

Rowery na komunię w sklepie rowerowym PGBikes

W sklepie internetowym PGBikes znajdziesz ciekawe propozycje rowerów na komunię. Mamy w swojej ofercie jednoślady dla chłopców oraz dziewczynek. Wszystkie rowery to sprawdzone konstrukcje renomowanych producentów. Młodzi rowerzyści docenią rowery oferowane w naszym sklepie zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym.

Wszystkie oferowane przez nas rowery na komunię mogą być dostarczone kurierem lub odebrane w jednym z naszych stacjonarnych punktów.

Sprawdź nasz artykuł: Jaki rower wybrać na komunię?