Rower gravel

Jest 26 produktów.

Pokazano 1-24 z 26 pozycji

Rowery gravelowe - uniwersalne konstrukcje do jazdy po różnym terenie

Jazda na rowerze to nieograniczone możliwości. Taka sytuacja jest możliwa dzięki wielu ciekawym rodzajom jednośladów, które są przystosowane do rozmaitych styli poruszania się oraz terenów. Jednym z atrakcyjnych rozwiązań jest rower gravel. Przez wielu użytkowników uznawany jest za uniwersalne, z uwagi na charakterystykę umożliwiającą poruszanie się po asfaltowych, jak i leśnych oraz szutrowych drogach.

Historia rowerów gravelowych związana jest ze Stanami Zjednoczonymi. Tam bowiem zaczęto zauważać potrzebę powstania jednośladu, który poradzi sobie jednocześnie z drogami asfaltowymi, jak i leśnymi oraz szutrowymi. Tak też zaczęto tworzyć wszechstronne rowery gravelowe. Dziś są one jednymi z najpopularniejszych konstrukcji, wokół których powstała pokaźna społeczność.

Rower gravel - charakterystyka ramy

Rowery gravelowe to połączenie kilku cech, jakie posiadają jednoślady szosowe oraz górskie (MTB). Doskonale sprawdzają się one w trudniejszym terenie niż asfaltowe drogi. Rowery gravelowe wręcz zachęcają do tego, aby pokonywać szutrowe ścieżki, gdzie mogą pokazać pełnię swoich możliwości. Jest to wykonalne z uwagi na charakterystykę tego typu konstrukcji. Na początku warto zwrócić uwagę na geometrię ramy. W rowerach gravelowych główka jest umieszczona wysoko. Z kolei mufa supportu znajduje się dość nisko. Takie umiejscowienie wspominanych elementów zwiększa komfort podróżowania rowerami gravelowymi. Omawiając ramę, nie można pominąć wydłużonych widełek tylnego trójkąta. One z kolei umożliwiają zamontowanie szerszych opon.

W sprzedaży można spotkać rowery gravelowe, których rama jest wykonana z:

  • aluminium,
  • stali,
  • karbonu.

Opony w rowerze gravel

Żeby rowery gravel mogły śmiało pokonywać szutrowe drogi, potrzebują odpowiednich opon. Mają one zwykle szerokość mieszczącą się w przedziale 35 - 55mm. Opony, w zależności od terenu, mogą być pozbawione bieżnika, jak i być wyposażone w różne jego rodzaje. Rozmiar kół, jakie są montowane w rowerach gravel wynosi zwykle 27,5-cali.

Rower gravel - kierownica

Za zajęcie komfortowej pozycji na rowerach gravelowych odpowiada kilka elementów. To konstrukcja ramy, która została wyżej omówiona, ale także kierownica. W rowerach gravelowych to tzw. “baranek”. Dzięki niej możliwe jest dostosowanie pozycji do terenu oraz stylu jazdy.

Rower gravel - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Poruszanie się po bardziej skomplikowanym terenie niż asfalt, to domena rowerów gravelowych. Przydaję się do tego napęd, posiadający spory zakres przełożeń. Tym samym ułatwi jazdę po szutrowych, żwirowych oraz leśnych drogach. Warto także nadmienić, że w rowerach gravelowych nie ma przedniego amortyzatora. Stosuje się w nich przeważnie sztywny widelec.

Podczas jazdy ważne jest bezpieczeństwo, a w nie wpisuje się m.in. możliwość zatrzymania, kiedy chce lub potrzebuje użytkownik. Dlatego też rowery gravelowe wyposażone są w hamulce tarczowe. Dzięki nim możliwe jest zmniejszanie prędkości oraz całkowite zatrzymanie - czy to wynikające z chęci, czy też potrzeby związanej z sytuacją na drodze.

Rowery gravel są świetnymi konstrukcjami do jazdy po trasach bogatych w rozmaite rodzaje dróg. Co ciekawe, można do nich zamontować dodatkowy osprzęt. Rowery gravel mają otwory przystosowane do ich rozbudowy. Można zatem zamontować do takich jednośladów błotniki, uchwyt na bidon, a także bagażnik.

Rower gravel w ofercie sklepu PGBikes

Rowery gravel cieszą się coraz większym uznaniem wśród użytkowników. Często są one wybierane jako uzupełnienie już posiadanej kolekcji jednośladów. W sklepie rowerowym PGBikes dostępne są sprawdzone rowery gravel w różnych rozmiarach. Dzięki temu każdy, kto szuka takich konstrukcji, znajdzie coś dla siebie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości nasi pracownicy służą radą. Pomagamy w doborze odpowiedniego jednośladu do oczekiwań, a także wyborze właściwego rozmiaru ramy i kół. Rowery gravel zakupione w sklepie PGBikes dostarczamy kurierem pod wskazany w zamówieniu adres.