Odzież

Jest 26 produktów.

Pokazano 1-24 z 26 pozycji

Odzież rowerowa

Skompletowanie pełnej garderoby rowerzysty wymaga czasu i pieniędzy. Niektóre akcesoria promowane przez producentów mogą być rozpatrywane w charakterze dodatków, które nie mają większego wpływu na komfort jazdy, inne zaś stanowią absolutny must have każdego cyklisty. Jak zatem stwierdzić, co warto kupić, a co stanowi jedynie modny dodatek, bez którego moglibyśmy się obejść?

Na początek warto zaznaczyć, że każdy z nas ma inne oczekiwania i preferencje. Osoby, uprawiające kolarstwo, zawodowo nie wyobrażają sobie jazdy bez nakolanników czy rękawków, podczas gdy amatorzy i cykliści weekendowi świetnie sobie bez nich radzą. Bez względu na to, ile czasu spędzasz na rowerze, warto abyś zainwestował w odzież i bieliznę termoaktywną. W czasie wysiłku fizycznego – zarówno bardzo intensywnego, jak i umiarkowanego – nasze ciało poci się i zmienia temperaturę. Dzięki termoaktywnej odzieży pot transpiruje na zewnątrz, a skóra pozostaje sucha i świeża przez długi czas. Odzież wykonana z wodoodpornych materiałów doskonale chroni przed wilgocią i zimnem, a w połączeniu z termoaktywną bielizną stanowi doskonałą izolację. Jej ogromną zaletą jest zmyślne wyprofilowanie – brak szwów i ścisłe przyleganie do ciała bez jednoczesnego krępowania ruchów, dają swobodę działania i nie przeszkadzają podczas jazdy.

Ogromy wybór odzieży rowerowej sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Producenci, zdając sobie sprawę z oczekiwań klientów, tworzą coraz to nowe modele koszulek i spodni, odpowiednie zarówno dla szczuplejszych, jak i tęższych osób. Łącząc walory obcisłych spodenek i luźnych szortów, możemy uzyskać odzież 2w1, która zapewnia świetną wentylację i odprowadzanie nadmiaru potu.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również odzież sezonowa m.in. kurtki przeciwdeszczowe i zimowe. Modele oferowane przez najlepszych producentów są odporne na wiatr oraz bardzo lekkie. Wybierając odpowiedni model, warto mieć jednak w pamięci, że rękawy powinny być nieco dłuższe niż w „codziennych” kurtkach, co ułatwia wyciągnięcie rąk, nie powodując przy tym podniesienia mankietów.