Chwyty i gripy rowerowe

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Chwyty i gripy rowerowe

Chwyty rowerowe to jedne z elementów wyposażenia, które mają duży wpływ na komfort jazdy. Gripy montowane są na kierownicy i sprawiają, że kontakt z nią dłoni użytkownika jest pewniejszy. Warto na nie zwrócić uwagę w przypadku wszystkich „dwóch kółek”. W zależności od posiadanego modelu roweru oraz stylu jazdy można zamontować inne chwyty. Sprawdzą się one podczas spokojniejszej jazdy po mieście, kilkudniowej wyprawy, jak i zjazdów w trudniejszym terenie.

Chwyty rowerowe - z jakich materiałów są wyprodukowane?

Gripy i chwyty rowerowe są punktami, w których dłonie użytkownika stykają się z kierownicą. Mają zatem ogromne znaczenie dla tego, czy rowerzysta czuje się pewnie i swobodnie może wykonywać manewry. Dlatego też producenci chwytów rowerowych stawiają na ich wysoką jakość. Gripy można kupić w różnych kształtach, a każdy z nich będzie dopasowany do rodzaju roweru oraz stylu jazdy. Przykładem mogą być kolarzówki, w których kierownica to tzw. baranek. Na nią również dostępne są chwyty i gripy, jednak nie da się ich zamontować na klasycznej kierownicy wykorzystywanej w modelach MTB.

Najczęściej spotykane chwyty i gripy rowerowe wyprodukowane są z gumy, silikonu, żelu. Spotkać można także modele stworzone ze skóry.

Chwyty i gripy rowerowe - dlaczego warto na nie zwracać uwagę?

Wspomniany już komfort podróżowania zapewnia nie tylko odpowiednio dobrana rama, jej wielkość, a także rozmiar kół. Kluczowe jest także to, jaka powierzchnia dłoni użytkownika styka się z kierownicą. Zwiększenie jej zapewniają ergonomiczne chwyty rowerowe i gripy. Wspomagają one swobodę poruszania się jednośladem, a także bezpieczeństwo. Pewny chwyt kierownicy umożliwia szybkie reagowanie na ewentualne zagrożenia. Ponadto gripy rowerowe tłumią drgania, jakie są przenoszone na ręce.

Dobrze zaprojektowane i wykonane chwyty rowerowe zapobiegają powstawaniu odcisków dłoni. Zmniejszają także ryzyko drętwienia oraz wystąpienia bólu.

Chwyty i gripy rowerowe dostępne w sklepie PGBikes

Bezpieczeństwo i komfort podróżowania są dla nas bardzo ważne. Dlatego też w sklepie rowerowym PGBikes oferujemy chwyty rowerowe oraz gripy przystosowane do różnych rodzajów „dwóch kółek” Akcesoria te są wysokiej jakości, dzięki czemu szybko się nie zniszczą. Oferowane przez nas chwyty i gripy rowerowe dostarczamy kurierem pod same drzwi lub do wybranego Paczkomatu InPost. Umożliwiamy również odbiór osobisty zamówionego towaru w naszych punktach stacjonarnych w Ciechanowie, Płońsku, Płocku i Włocławku.