Rowery Trekking i Cross

Jest 78 produktów.

Pokazano 1-24 z 78 pozycji
Rower Kross EVADO 5.0 2023

3 399,00 zł 2 311,00 zł
Najniższa cena: 2 311,32 zł -0,32 zł
  • Wyprzedaż!
  • -1 088,00 zł
  • -1 088,00 zł
Rower Kross EVADO 1.0 2023

1 699,00 zł 1 188,00 zł
Najniższa cena: 1 195,00 zł -7,00 zł
  • Wyprzedaż!
  • -511,00 zł
  • -511,00 zł
Rower Kross TRANS 4.0 2023

2 999,00 zł 1 848,00 zł
Najniższa cena: 1 548,00 zł +300,00 zł
  • -1 151,00 zł
  • -1 151,00 zł
Rower Kross EVADO 2.0 2023

1 999,00 zł 1 298,00 zł
Najniższa cena: 1 298,00 zł 0,00 zł
  • Wyprzedaż!
  • -701,00 zł
  • -701,00 zł

Rowery trekking i cross - rowery turystyczne idealne do jazdy po bezdrożach

Rowery skonstruowane pod kątem dodatkowego obciążenia, zapewniające komfort i bezpieczeństwo nawet po kilku godzinach spędzonych w siodełku – oto definicja rowerów trekkingowych i rowerów crossowych. Tego typu jednoślady należą do kategorii rowerów turystycznych. Ich przeznaczenie zakłada możliwość użytkowania zarówno na co dzień, jak i w czasie długich wypraw. Szukasz roweru, który będziesz mógł jednocześnie wykorzystać na długie rajdy i rekreacyjne, rodzinne wycieczki? Wybierz rower trekkingowy lub crossowy. Który z nich? Spróbujemy pomóc Ci w dokonaniu słusznego wyboru.  

Rower trekkingowy, a rower crossowy – który wybrać?  

W zależności od turystyki, którą uprawiamy, powinnyśmy wybierać rower indywidualnie dostosowany do naszych potrzeb i preferencji. Producenci rowerów turystycznych, znając potrzeby współczesnych klientów, stworzyli rowery podporządkowane specyfice każdego ze sportów, do którego zostały przeznaczone. Podczas wyboru odpowiedniego dla Ciebie roweru turystycznego powinieneś zwrócić uwagę na następujące kwestie:  

  • teren – nawierzchnia utwardzona, czy nieutwardzona – możliwe, że jedno i drugie? A może planujesz jedynie wycieczki po ścieżkach rowerowych i ewentualnie – szlakach rowerowych?  
  • długość planowanych wyjazdów rowerowych – wyjazd jednodniowy lub weekendowy, czy też kilkutygodniowy lub kilkumiesięczny,  
  • planowany dystans do pokonania – trasy długie bądź krótkie.  

Po odpowiedzi na powyższe pytania łatwo podejmiesz decyzję. Wystarczy, że dodatkowo zapoznasz się ze specyfiką każdego z rowerów turystycznych. Jak się okazuje jest ona dość zróżnicowana.  

Rowery trekkingowe – rowery turystyczne o wszechstronnym zastosowaniu  

Profesjonalne kolarstwo trekkingowe nie powinno być nastawione nie na szybkość i wytrzymałość – a na długość przejechanego dystansu. W zależności od potrzeb kolarza optymalizacja roweru trekkingowego umożliwia nawet kilkutygodniowe wyprawy rowerowe. Tego typu jednoślad jest więc sprzętem wyspecjalizowanym i dopasowanym do tego, aby znosić duże obciążenia. Obdarzony jest kompletnym wyposażeniem – znani producenci rowerów trekkingowych fabrycznie montują w nim bagażnik, lampki (najczęściej z dynamo), nóżkę i obowiązkowe błotniki.  

Rowery trekkingowe powstały więc z myślą o wycieczkach długotrwałych oraz długodystansowych. Poza tym świetnie sprawdzają się w momencie konieczności zjechania z dróg nieutwardzonych. Możesz więc wybrać się nim na wycieczki (i dłuższe wyprawy), zarówno po drogach asfaltowych, szutrowych, jak i polnych ścieżkach. Nie straszne mu są trudne i wymagające trasy – właśnie do tego jest stworzony.  

Specyfika przeznaczenia roweru wymaga od niego odpowiedniego przygotowania oraz spełniania określonych wymagań. Ważne stają się tu parametry.  Rower trekkingowy Kross zbudowany jest z solidnych i trwałych części, które umożliwią na przejechanie dużej ilości kilometrów, bez potrzeby zamartwiania się o awarie. Genialnie sprawdza się tu kompletny osprzęt, sztywne hamulce, znoszące każde warunki atmosferyczne, czy niezawodna rama, stworzona z materiałów najwyższej jakości. Do tego niezbędne są amortyzatory przednie, najskuteczniej tłumiące każdą napotykaną nierówność terenu.  

Rowery crossowe – czas docenić szybszą alternatywę roweru miejskiego  

Myślisz, że jazda na rowerze crossowym nie ma konkretnego przeznaczenia? Czas wyprowadzić Cię z błędu. Otóż rowery tego typu stworzone zostały z myślą o komfortowym, codziennym użytkowaniu roweru, który jednocześnie będzie umożliwiał wycieczki po trasach nieutwardzonych, czy drogach szutrowych. Więc taki rodzaj jednośladu, jako rower uniwersalny – sprawdzi się znakomicie. Wszystko dzięki zoptymalizowanej budowie ramy, która zapewnia wygodną pozycję rowerzyście. Rzeczywiście może to utrudniać pedałowanie i sprawiać, że będzie ono nieco mniej wydajne – jednak w czasie spokojnej jazdy po mieście i rekreacyjnych wycieczek będzie skutecznie dbać o kręgosłup kolarza.  

Rowery crossowe Kross zbudowane są na wąskich kołach, które sprawiają, że porusza się sprawnie zarówno po drogach utwardzonych, jak i po łatwych terenach. Jazda po mieście wymaga optymalnej prędkości oraz bezpiecznego hamowania w różnych sytuacjach. Dlatego rower crossowy zapewnia te warunki, dzięki wyposażeniu w sprawne przekładnie łańcuchowe z dużym zakresem biegów i hamulce tarczowe. Dodatkowo amortyzowany widelec o krótkim skoku, gwarantuje wygodę w czasie jazdy i nie spowalnia reakcji na drodze. Chcesz, aby Twój rower crossowy stał się alternatywą dla roweru miejskiego? Jest na to banalnie prosty sposób. Wystarczy, że zamotujesz w nim oświetlenie na baterie oraz błotniki. Jest to bardzo łatwe, ponieważ tego typu rowery są dostosowane do zamontowania dodatkowego wyposażenia.  

Modele rowerów trekking i cross dla kobiet i mężczyzn  

Rowery turystyczne damskie od rowerów turystycznych męskich odróżnia przede wszystkim geometria ramy. Ma ona za zadanie dopasować się do anatomii kobiety – a więc dłuższych od męskich rąk i krótszych nóg. Dodatkowo ciężar ciała zostaje tu celowo inaczej rozłożony. Modele damskie mają obniżoną górą rurę – co ma ułatwić wsiadanie i zsiadanie z roweru. Dodatkowo posiadają także węższą kierownicę i ergonomiczne siodełko. Dzięki temu nie obciążają ramion. Natomiast rowery turystyczne męskie mają większą, od damskich odległość siodełka od kierownicy. Zmniejsza to obciążenie i jednocześnie ułatwia pedałowanie. W razie potrzeby ułatwia także szybszą jazdę. Jednak najważniejszy jest tu komfort kolarza – na to producenci zwracają szczególną uwagę.