Zakup roweru w Black Friday – czy to dobry pomysł?

Czas czytania: 7 minut

Tegoroczny Black Friday to kolejna świetna okazja do tańszych zakupów. Na ten dzień czeka wielu konsumentów, licząc na wyjątkowe promocje. W Black Friday można również taniej kupić rower. Jak się do tego przygotować? Gdzie szukać tańszego roweru w Black Friday? W tym artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci w upolowaniu ciekawej promocji!

Co to jest Black Friday?

Od bardzo dawna w Stanach Zjednoczonych praktykuje się w sklepach Black Friday. Czarny piątek jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, którzy zamierzają kupić przedmioty po niższych cenach. Każdego roku Black Friday obchodzony jest po Dniu Dziękczynienia. Jednocześnie poczuć można klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To bowiem w czarny piątek wiele osób kupuje prezenty, które miesiąc później znajdą się pod choinkami. W tym roku Black Friday obchodzony będzie 25 listopada. Czasu pozostało więc niewiele, a do tego dnia warto się przygotować.

Przeczytaj także: Zakup roweru na firmę 2022

Czy warto kupić rower w Black Friday?

Black Friday kojarzy się raczej z zakupami elektroniki, zabawek, a także garderoby. To przedmioty, które mogą być świetnymi prezentami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ale w Black Friday warto kupić również rower. Dlaczego?

Przede wszystkim z uwagi na niższą cenę. Sklep rowerowy oferuje tego dnia bardzo atrakcyjne promocje. Obejmują one zarówno rowery, jak i przydatne akcesoria. Obniżki cen mogą sięgać nawet 50%. Biorąc pod uwagę wysokiej jakości modele rowerów, to bardzo dużo. Nawet w przypadku zwykle tańszych jednośladów, oszczędność kilkudziesięciu lub kilkuset złotych, zachęca do zrobienia zakupów.

Zakupiony w trakcie Black Friday rower nie musi być od razu wykorzystywany. Nie każdy lubi poruszać się jednośladem, gdy na dworze panuje niska temperatura oraz występują częste opady deszczu, a nawet śniegu. Mimo to, nabycie roweru w Black Friday jest jednym z etapów przygotowania się do kolejnego sezonu. To także okazja do spełnienia marzenia – zakupu jednośladu, który dotychczas był poza zasięgiem finansowym.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Przyczepka rowerowa – jaką wybrać?

Jak przygotować się do zakupu roweru w Black Friday?

Czarny piątek jest coraz popularniejszy w naszym kraju. Z roku na rok przyciąga uwagę wielu osób, które uwielbiają polować na najlepsze cenowe okazje. Jak więc przygotować się do zakupu roweru w trakcie Black Friday? Oto kilka cennych wskazówek!

Wybierz model roweru, który chcesz kupić w trakcie Black Friday

Pierwszym ważnym krokiem, aby dobrze przygotować się do zakupu roweru w Black Friday, jest wybór odpowiedniego modelu. W sprzedaży dostępne są jednoślady dedykowane różnym stylom jazdy: MTB (górskie), szosowe, turystyczne i miejskie. W każdej z tych grup znajdują się bardzo ciekawe modele. Warto więc zastanowić się, jaki jest preferowany styl jazdy: czy to podróż po trudniejszym terenie, po mieście, a może dalekie wycieczki i znaleźć rower godny uwagi. Dobrze też odwiedzić stacjonarny sklep rowerowy i przymierzyć się do konkretnego modelu oraz poznać właściwy rozmiar jego ramy (odpowiedni do wzrostu).

Sprawdź, jaki rodzaj roweru będzie dopasowany do Twojego stylu jazdy – przeczytaj artykuł: Jaki rower kupić? Rodzaje i typy rowerów

Obserwuj sklep internetowy, gdzie chcesz dokonać zakupu

Jeśli pierwszy krok został wykonany, to pora zacząć obserwować sklep internetowy, w którym będzie realizowany zakup. Dlaczego to ważne? Internetowy sklep rowerowy, jak nasz, informuje z wyprzedzeniem o tym, że uczestniczy w Black Friday. Można więc wcześniej znaleźć odpowiedni model roweru, a bezpośredni adres do podstrony z nim zapisać w przeglądarce jako zakładkę. Można sobie tym samym zaoszczędzić trochę czasu w Black Friday i przejść bezpośrednio do zakupu wybranego jednośladu.

Zabezpiecz środki finansowe na zakup roweru w Black Friday

Black Friday to wręcz festiwal promocji. Mimo iż ceny tego dnia są niższe, to należy pamiętać, aby zabezpieczyć środki finansowe, aby dokonać zakupu. Czasami może się okazać, że promocja jest niższa, niż zakładano, ale nadal atrakcyjna. Ponadto w Black Friday rower nie jest jedynym przedmiotem zakupu. Można wtedy również nabyć akcesoria rowerowe, które zwiększą komfort podróżowania.

Zwracaj uwagę na media społecznościowe sklepu internetowego

Sklepy internetowe oraz stacjonarne, które prowadzą komunikację z klientami w mediach społecznościowych, często za ich pomocą informują o promocjach. Dlatego, aby kupić rower w Black Friday, warto obserwować również social media. Mogą w nich pojawić się informacje o zwiększeniu dostępności produktu lub dodatkowych rabatach.

Zobacz także: Jakie sakwy rowerowe wybrać?

Zamawiaj rower w Black Friday, zanim ubiegną Cię inni

Wiele osób wstrzymuje się z zakupami do czarnego piątku. Dlatego chętnych do nabycia produktów po obniżonych cenach będzie bardzo dużo. Warto więc spieszyć się z zakupem roweru w Black Friday, zanim inni wykupią wszystkie dostępne modele.

Podsumowanie

Zakup roweru w Black Friday to bardzo dobry pomysł. W czarny piątek można trafić na atrakcyjne promocje. Dzięki temu zakup roweru, który dotychczas był poza zasięgiem finansowym, staje się realny. W trakcie Black Friday promocją objętą są również akcesoria, dzięki którym podróżowanie może być komfortowe i bezpieczniejsze.

Zobacz nasze okazje na Black Friday!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i zapisz się na newsletter.