Gdzie kupić rower?

Czas czytania: 10 minut

Decydując się na zakup nowego roweru, powinniśmy podjąć kilka ważnych decyzji. Dotyczą one zarówno samego jednośladu, jak i miejsca, w którym będzie on nabyty. Gdzie kupić rower? To powtarzające się pytanie osób, które wybrały już konkretny model oraz tych, które potrzebują fachowej pomocy. Możliwości jest wiele, ale nie każda z nich musi w pełni odpowiadać na potrzeby klientów. Gdzie więc udać się po nowy rower? Sprawdźmy!

Zakup nowego roweru – wybierz właściwy rodzaj!

Kiedy już zdecydujemy się, że kupujemy rower, musimy zastanowić się, jaki rodzaj jednośladu jest nam potrzebny. Wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz stylu jazdy. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów rowerów: górskie, szosowe, turystyczne, miejskie oraz elektryczne. Każdy z nich dedykowany jest innemu stylowi jazdy. Domeną rowerów górskich jest dostosowanie do jazdy w trudniejszych warunkach, ale sprawdzą się one również do podróżowania po mieście. Modele szosowe pozwolą nam na osiąganie dużych prędkości. Rowery turystyczne charakteryzują się wysokim komfortem, który jest zapewniany podczas długich wycieczek. Z kolei modele miejskie, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do podróżowania po mieście. Każdy ze wspomnianych rodzajów rowerów ma również swój elektryczny odpowiednik.

Przeczytaj także: Jaki rower elektryczny wybrać w dobrej cenie?

Powinniśmy sobie więc zadać pytania: gdzie będziemy się poruszać nowym rowerem, a także, czy jesteśmy amatorami, czy może profesjonalistami. Wtedy będzie nam łatwiej wybrać nowy model, który kupimy. Musimy bowiem pamiętać, że rower ma zapewniać nam same pozytywne emocje, a nie stać się środkiem lokomocji, który z uwagi na niedopasowanie nie będzie używany. Wybierajmy więc z głową, a jeśli potrzebujemy pomocy, nawet w rozwiązaniu problemu, gdzie kupić rower, zwracajmy się do specjalistów – oni doradzą nam właściwe rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb.

Gdzie kupić rower – punkty stacjonarne

Jeśli rozejrzymy się po sklepach, które odwiedzamy, możemy zauważyć, że w znacznej większości z nich, możemy kupić rower. Wystarczy wizyta w markecie, hipermarkecie, czy też sklepie, w którym sprzedaje się głównie sprzęt RTV i AGD. Możliwości jest zatem sporo. Ale nie możemy zapominać o sklepach rowerowych. Gdzie kupić rower? Przyjrzymy się wspomnianym rozwiązaniom.

Sprawdź również: Zakup roweru na firmę 2022

Zakup roweru w markecie i hipermarkecie

Większe zakupy spożywcze zazwyczaj robimy w dużych sklepach. Markety oraz hipermarkety pojawiają się w kolejnych miastach. Znajdziemy w nich wszystko, czego potrzebujemy: produkty spożywcze, artykuły chemiczne oraz przemysłowe. Kolejne promocje nas kuszą, a w ofercie pojawiają się nowe ciekawe przedmioty. Z czasem w marketach znajdujemy ładowarki do smartfonów, zabawki, książki, a nawet jednoślady. Jeśli zastanawiamy się, gdzie kupić rower, niewątpliwie rozważamy możliwość nabycia go w markecie. Tylko, czy słusznie?

Markety oraz hipermarkety mają przewagę nad innymi punktami z uwagi na liczne obniżki cen. Są one często bardzo atrakcyjne, dlatego wybierając się po 1-2 przedmioty, wracamy często z całym koszykiem. W markecie oraz hipermarkecie możemy kupić także rowery. W niektórych są one na stałe w ofercie, w innych pojawiają się z okazji zbliżającej się wiosny. Ceny są atrakcyjne, ale nie idą one w parze z wysoką jakością. Musimy również pamiętać, że to nadal jest miejsce nastawione głównie na sprzedaż produktów spożywczych oraz przemysłowych. To nie jest punkt, w którym znajdziemy fachową pomoc w zakresie doradztwa odpowiedniego roweru.

Co więcej, w marketach oraz hipermarketach nie znajdziemy wszystkich możliwych propozycji, jakie moglibyśmy rozważyć. Zazwyczaj są to 1-2 modele konkretnego rodzaju i nic więcej. Jeśli więc szukamy roweru turystycznego, to raczej hipermarket oraz market nie będą odpowiednimi miejscami, gdzie moglibyśmy je znaleźć. Dotyczy to również rozmiarów ram jednośladów oraz kół. Z reguły są one ograniczone.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Jaki kask rowerowy wybrać?

Zakup roweru w sklepie ze sprzętem RTV i AGD

Jedną z odpowiedzi na pytanie: gdzie kupić rower, może być sklep ze sprzętem RTV i AGD. W tym przypadku jest trochę lepiej niż w marketach i hipermarketach. Sklepy RTV i AGD mają często strefę dedykowaną właśnie jednośladom. Ale pojawia się ona zwykle wiosną, a jesienią znika. Podobnie, jak w marketach i hipermarketach, tego typu sklepy zarabiają na sprzedaży innego sprzętu. Jedno musimy jednak zauważyć na plus takich miejsc. Do sprzedaży rowerów delegowani są pracownicy, którzy mają sporą wiedzę na ich temat.

W sklepach RTV i AGD nie znajdziemy jednak bogatej oferty. Zwykle jest ona ograniczona z uwagi na powierzchnię, nawet tę dodatkową. Jeśli zatem pytamy: gdzie kupić rower, musimy sobie odpowiedzieć, że sklep RTV i AGD niekoniecznie jest dobrym miejscem.

Przeczytaj również: Turystyka rowerowa, co warto zabrać na dłuższą trasę?

Zakup roweru w sklepie rowerowym

Trzecim miejscem, które powinniśmy rozważyć, gdy zastanawiamy się, gdzie kupić rower, jest sklep rowerowy. Już sama nazwa wskazuje, że jest on dedykowany sprzedaży jednośladów. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych propozycji znajdziemy tu wszystkie rodzaje rowerów. Są one dostępne w wielu rozmiarach ram, kół, a także wariantach kolorystycznych. Możemy zatem wybrać nie tylko dopasowany do naszych fizycznych warunków jednoślad, ale także odpowiadający naszemu gustowi.

Przewagą sklepu rowerowego nad innymi miejscami jest także fachowa obsługa. Zazwyczaj w takich miejscach pracują osoby, dla których jazda na rowerze to pasja. Korzystają więc z wiedzy zdobytej na szkoleniach, ale także z własnego doświadczenia. Tym samym mogą nam doradzić odpowiedni rodzaj roweru, a także osprzęt, jaki nam się przyda do sprawnego pokonywania kolejnych kilometrów. Taka pomoc jest przydatna zarówno wtedy, kiedy dopiero zaczynamy swoją przygodę z jazdą na „dwóch kółkach”, jak również gdy jesteśmy profesjonalistami. Ponadto sprzedawcy w sklepie rowerowym mają dostęp do sprawdzonych informacji oraz nowości, które pojawiają się na rynku.

Rozważając, gdzie kupić rower, musimy także zwrócić uwagę na wsparcie serwisowe. W hipermarketach, marketach oraz punktach ze sprzętem RTV i AGD go nie znajdziemy. Z kolei w sklepie rowerowym z prawdziwego zdarzenia, dostępny jest również warsztat. Zajmuje się on naprawą gwarancyjną, pogwarancyjną, a także składaniem jednośladów, które są dostarczane od producenta.

Zobacz także: Rower do miasta – sprawdź, jaki wybrać

Gdzie kupić rower – sklep stacjonarny, czy internetowy?

Żyjemy w dobie internetu oraz możliwości, jakie nam daje. Jedną z nich jest robienie zakupów bez wychodzenia z domu. W ten sposób możemy również nabyć rower. I tu ponownie pojawia się pytanie: gdzie kupić rower? Czy wybrać sklep stacjonarny, czy może internetowy? Warto przy tym pamiętać o jednej ważnej rzeczy – w sieci nie przymierzymy roweru, nie sprawdzimy, czy jest on w pełni do nas dopasowany. Ale kiedy sprawdzimy to w sklepie stacjonarnym, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy kupili jednoślad przez internet. Wtedy dostarczy go nam kurier.

Podczas zakupu roweru przez internet warto, abyśmy wcześniej sprawdzili opinie na jego temat. Dobrze też, żebyśmy wybierali takie sklepy działające w sieci, które posiadają swoje punkty stacjonarne. Dzięki temu zwiększy się nasze poczucie pewności co do przedsiębiorcy oferującego sprzedaż rowerów w internecie. Poza tym możemy się zwrócić do internetowego sklepu rowerowego z prośbą o doradztwo. Jeśli przedstawiciele nie będą nas zbywać, ale faktycznie zainteresują się pomocą, to będzie dobrze o nich świadczyć.

Podsumowanie

Jeśli rozważamy, gdzie kupić rower, warto, abyśmy wybierali sprawdzone miejsca. Są nimi sklepy rowerowe. Znajdziemy w nich bogatą ofertę rowerów, akcesoriów oraz osprzętu. Ponadto dobre sklepy rowerowe posiadają również warsztaty. Możemy w nich dokonać napraw gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych. Jeśli dodatkowo takie sklepy prowadzą sprzedaż przez internet, to możemy taką drogą kupić swój nowy rower.

Autor

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i zapisz się na newsletter.