Jak narysować rower?

Czas czytania: 4 minuty

Kiedy wspólna jazda na rowerze z dziećmi jest niemożliwa, można do niej nawiązywać w inny sposób. Powstałe podczas podróży zdjęcia i filmiki są jedną z propozycji. Ale ciekawą jest również wspólne rysowanie roweru. Pobudzamy wtedy naszą wyobraźnię i fajnie się bawimy. Jak narysować rower? Oto kilka cennych wskazówek!

Niestety nie zawsze możliwe jest zabranie dzieci na wycieczkę rowerową. Niekiedy nie pozwala na to pogoda. Może być też tak, że nasze pociechy są jeszcze za małe na takie wyprawy. Wtedy też można wspólnie narysować rower jako formę spędzania czasu. Niesie to ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim spędzamy czas razem z dzieckiem. Uczymy je rysować, a także zaznajamiamy z różnymi kolorami. Co ciekawe, to także metoda na oswojenie dziecka z jednośladem oraz jego poszczególnymi elementami. W ten sposób można również zainspirować naszą pociechę i zachęcić do jazdy. Skoro tyle korzyści płynie z rysowania roweru, przyjrzyjmy się, jak to zrobić.

Jak narysować rower krok po kroku?

Rysowanie roweru to świetny sposób na spędzanie czasu razem z dzieckiem. W jego trakcie nasza pociecha poznaje jednoślad, a towarzyszyć temu mogą opowieści rodziców o dotychczasowych przygodach i wycieczkach.

Rysowanie roweru Kros po Kroku

Krok 1 – zaczynamy od kół

Pierwszy krok jest zawsze najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy. Musimy bowiem zaplanować, jak duży będzie jednoślad. Rysowanie roweru zaczynamy od kreślenia dwóch okręgów. Będą to koła naszego jednośladu. Powinny się one znajdować w dostatecznie dużej odległości, aby pomiędzy nimi znalazło się miejsce na ramę oraz pedały. W środku okręgów można narysować jeszcze dwa: jedno trochę mniejsze od poprzedniego, aby uwidocznić opony; drugie o małej średnicy w centralnej części.

Krok 2 – rama

Kiedy zastanawiamy się, jak narysować rower, dobrze jest wybrać jego rodzaj. Najlepiej, aby był to podobny jednoślad do tego, który posiadamy lub którym poruszać się będzie dziecko. To ważne dla wyglądu ramy rysowanego roweru. Najpierw jednak warto naszkicować jeszcze jeden mały okrąg w okolicach lewego koła. Będzie to nasza zębatka oraz korba. Następnie rysujemy dwie linie wychodzące ze środka prawego koła pod kątem 110 stopni. To z kolei będzie przedni widelec z główką ramy i kierownicą. Z tego miejsca prowadzimy linię zmierzającą do środka tylnego koła oraz drugą prowadzącą do korby z pedałami – połączymy dalej to miejsce z wcześniej wymienionym. Tak uzyskamy ramę naszego roweru.

Krok 3 – sztyca, siodełko, kierownica

Nasz jednoślad nabrał już kształtów. Pozostaje nam tylko kilka elementów, aby jego obraz był kompletny. Rysujemy linię pod kątem 110 stopni, wychodzącą z korby – to będzie sztyca. Na jej zakończeniu wykonujemy siodełko. Następnie rysujemy mostek i ramiona kierownicy.

Krok 4 – pedały i łańcuch

Na koniec pozostają nam jeszcze dwa ważne elementy. Wracamy teraz do korby. Tutaj rysujemy pedały. Następnie przechodzimy do tylnej i przedniej zębatki. Rysujemy cienką linię, która będzie oplatać te miejsca. W ten sposób powstał łańcuch naszego jednośladu.

Jak narysować rower

Podsumowanie

Wspólne rysowanie roweru z dzieckiem to czynność, która może dawać mnóstwo frajdy. Pociecha może w ten sposób oswoić się z jednośladem oraz jego konstrukcją. Ponadto uczy się kolorów, a także samego rysowania.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i zapisz się na newsletter.